Skocz do zawartości

[Opony] Kross Hexagon V6 - nowe opony


Mateo1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje porody w sprawie kupna opon do mojego Kross'a Hexagon'a V6. Ostatnio po roku nieużytkowania wyciągnąłem rower z piwnicy i chce go trochę odremontować, a to wiąże się też z wymianą zleżałych popękanych opon. Aktualnie z przodu mam zamontowane oponę 26x2.10 a z tyłu 26x2.15. Kiedyś dawałem tylko do mechanika i kazałem żeby rower był sprawny do jazdy, teraz chciałbym trochę się wdrożyć w życie mojego Kross'a zaczynając od kupna niezbędnych części. 

 

Teren po którym planuje się poruszać to zazwyczaj asfalt i czasami jakieś szutrowe ścieżki. Byłbym wdzięczny jeśli doradzilibyście mi na jakie opony powinienem się zdecydować oraz w jakim e-sklepie je kupić.

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to tak do ok. 100-120 za dwie. Jeśli chodzi o rozmiar koła to 26. Obręcze zaś to MACH1 - EXE ETRTO 559x19c. 

Z antyprzebiciowymi nigdy nie miałem do czynienia, szczerze mówiąc to pierwszy raz o takich słyszę. Zależy mi również żeby nie były to opony bezdętkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenda Khan, Schwalbe CX Comp, Schwalbe Land Cruiser

 

Land Cruiser jest słabiutki, w terenie ślizga się po wszystkim, a na asfalcie też szału nie robi. Dodatkowo jest to bardzo ciężka guma, wersja 2.0 waży prawie 1kg.

 

Ja polecałbym Maxxis Ikon, Geax Mezcal, ze Schwalbe Smart Sam, może nawet Conti Race Kingi 2.2. Ogólnie przy 90kg bikerze jednak lepiej mieć porządny balon, aby trudniej było dobić laczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na oponach, które miałem teraz nie jeździło mi się źle(mogłyby być troszkę szybsze ;)). A teren po którym bym się poruszał to miasto, ścieżki rowerowe itp.(dokładnie to Jelenia Góra i okolice). Niestety nie miałem okazji porównywać różnych szerokości opon, dlatego chciałbym się dowiedzieć od bikerów o wadze podobnej do mojej na jakich kołach najlepiej wam się jeździ.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek od jakiegoś czasu jeździ na szerokich oponach, to nawet na asfalcie wydaje się mu, że jedzie się normalnie. Dopiero kiedy założysz coś węższego zauważysz róźnicę. Co prawda jestem sporo lżejszy od Ciebie, ale kiedy przesiadłęm się z 2.1 na 1.5 to czułem się jakbym płynął po asfalcie bez żadnych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie mogę zdecydować się na jakąś konkretną oponę, posty pisane powyżej jeszcze bardziej wprowadzają mi zamęt. 

Myślę, że chciałbym zdecydować się na jakąś oponę o szerokości 1.8-2.0. Czy mógłby ktoś polecić jakieś konkretne, dobre, sprawdzone opony za ok 50 zł szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...