Skocz do zawartości

[Wyścigi] Jaka taktyke przyjać na trasie 12 km


patrykwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witacje musze pokonać odcinek 12 km w jak najlepszym czasie. Posiadam kolarzówke dosc stara ojca. Trzy zębatki przód osiem tył.

Trasa wygląda nastepująco :

Start - po około 500m prostej drogi lekkie wznieśienie,pozniej prosta droga do wsi , skret w lewo zaczyna się górka około 150m,pozniej prosta droga przez 3 km , nastepnie do miejsca zawrotu lekkie wzniesienie. I powrót do lini startu

 

Potrzebuje wskazówek jak pedałować pod górke jak z górki. Na prostej drodze 21-27 km/h pędze zalezy od wiatru a zazwyczaj z lekkigo wzniesienia 35km a z górki 40-50 km jak wspomagam nogi czy lepiej odpoczywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ogień, ale jeśli byłby to 12km uphill - np. jak na Przełęcz Okraj, gdzie dystans jest podobny, to wtedy już taka taktyka raczej by nie wypaliła ;) Podjazd to jednak co innego i pójście w trupa na początku skutkuje później totalnym brakiem sił, a tam nie ma gdzie odpocząć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy dasz rade przez te 12km pedałować na 100%.

Piszesz, że na prostej drodze jedziesz 21-27 na szosówce. Jeśli mówimy o dystansie powyżej 150km to wynik jest nienajgorszy, ale jeśli z takim speedem jedziesz przez 12km to moim zdaniem jest słabo. Góralem można o wiele szybciej pojechać.

Jeśli ścigasz się z ojcem, to ja osobiście przez pierwsze kilometry siedziałbym mu na kole, a na kilku ostatnich zasprintował ile tylko siły masz w nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec Ja:

km:11,22

czas: 28:14

km/godz.:23,83
kcal:279
Ojciec:
km:11,22

czas: 26:35

km/godz.:25,13
kcal:288
 
Wzniesienia ^V 70m
 
Stawiam kasę piwa ale czy warto o 2min biegać 5 lat i uczestniczyć w półmaratonach/maratonach ?

Ojciec nowa merida ja stary poczciwy herkules tak wiec nie jest najgorzej liczyłem po cichu ze uda mi się 25km średnią mieć a jednak brak kondycji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że bieganie to jednak troszkę inny wysiłek niż jazda rowerem i to wyszło. Nie da się trenować jednego sportu, a być dobrym w innym. Tylko wydolność płuc jest w miarę uniwersalna.

 

Tutaj nie wszyscy jeżdżą zawodowo - większość może nawet nie trenuje, a tylko jeździ i prawie każdy byłby w stanie zbliżyć się na tym dystansie do 20 minut, a na szosowym rowerze to już w ogóle bez zadyszki.

 

Chodzi Ci może po głowie poprawienie wyniku? :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie wiec Ja:

km:11,22

czas: 28:14

km/godz.:23,83

kcal:279

Ojciec:

 

km:11,22

czas: 26:35

km/godz.:25,13

kcal:288

 

Wzniesienia ^V 70m

 

Stawiam kasę piwa ale czy warto o 2min biegać 5 lat i uczestniczyć w półmaratonach/maratonach ?

 

Zauważ tylko jedna rzecz, twój wiek a twojego ojca. Jestem ciekawy czy chociaż zblizysz się w wyniku gdy będziesz w wieku taty, a nie będziesz nic ćwiczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...