Skocz do zawartości

[1100~1500] Rower trekkingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam :)

Niedługo (koło połowy września) planuję kupić sobie nowy rower, bo mój 3,5-letni "XTH-906 Rayon" już jest trochę wysłużony ;)

Co możecie polecić dobrego do 1500-1600 zł?

Szukam czegoś taniego, z dobrym osprzętem (a nie "gumowy łańcuch" :P ) i korbą z max. blatem 48T :)

Znalazłem takie cuda (przerzutki Alivio, amortyzatory Suntour- tylko nie wiem czy dobre modele tych amorków  :) )

 

LAZARO SENATORE V3:

http://allegro.pl/lazaro-senatore-v3-mocny-trekk-na-alivio-men-i4417406857.html

 

KANDS ELITE PRO Gts Alivio 2015:

http://allegro.pl/kands-elite-pro-gts-alivio-suntour-nex-r-2015-i4541076196.html

 

ROWER KANDS ELITE PRO Alivio 2014:

http://allegro.pl/rower-kands-elite-pro-z-pradnica-alivio-z-blokada-i4509584475.html

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory mają do siebie podobne, lecz jeśli szukasz dobrego widła to nie w tej cenie. NCX -y zamontowane sa w rowerach z ceną ok. 2500 zł, a NRX-y powyżej 3000 zł. Te rowery mają zamontowane zwykłe uginacze ale dla pokrzepienia Twego serca są jeszcze gorsze. Napęd w tych rowerach jest na podobnym poziomie jedynie ten Kands GTS ma trochę lepszą korbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :)

Te amortyzatory i tak będą lepsze o kilkaset % od tego "amora" co mam [marka 'BRAVOO' ;D]- aby na początku się uginał może z 3mm, a teraz się zastał i nie pomagały żadne "kąpiele" w benzynie czy WD-40 żeby go rozruszać :D

P.s Jakby co to lepszą korbę można dokupić na allegro później, bo stoją koło 120 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja kilka lat temy miałem podobny problem, wybrałem LAZARO, nie jestem zawiedziony, rower OK. W czasie użytkowania dowiedziałem się, że te rowerki mają wspólnego Twórcę [firma trans rower], popatrz na piasty tył przód, najlepsze są oczywiście shimano. Weż ten, który Ci się bardziej podoba :). Jeżeli dużo ważysz to poprównaj wykończenie tylnego trójkata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem (dla niektórych) u Kandsa jest to, że ma prądnicę, dodatkowo ma środek suportu Shimano, a Lazaro NECO ;)

Co do wagi to nie jest problem- ważę 68 kg przy ok. 175 cm wzrostu, czyli chyba muszę celować w 19' (o ile się nie mylę) :)

P.s Ktoś może powiedzieć o ile km/h zmniejsza się Vmax (przy takich samych siłach włożonych do pedałowania) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy Twoim wzroście 19" jest OK. Wkład suportu to tylko 25 pln czy to NECO czy shimano. Ja mam w swoim rowerze NECO i nie narzekam, ale słyszałem już opinie o jakims skrzypieniu z okolic suportu przy wkładzie NECO. W Rzeszowie ostatnio widziałem na wyprzedaży rower Merida trekingowy za 1399 pln w sklepie o nazwie Martes sport [model z tamtego roku], 3x8 v-brakei suntour nex. Ciekawa propozycja wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...