Skocz do zawartości

[przerzutki] porada dla laika


Familyguy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

problem jest taki - mam Shimano Acera 3x8. Tylnie przerzutki działają w porządku, natomiast na przodzie łańcuch trze o ramę przerzutki, gdy się zmienia przerzutki tylnie. Próbowałem to wyregulować zmieniając wysokość i ułożenie przerzutki oraz jej wychylenie za pomocą linki. Niestety nic z tego - wciąć słyszę tarcia. Jak na pierwszej zębatce jest ok, to na kilku biegach drugiej i trzeciej coś trze... Da się to jakoś wyregulować samemu czy tylko serwis?

 

Większy problem jest taki, że strzeliło kilka drucików z plecionki linki przerzutek. Chyba muszę ją wymienić, bo strach jeździć z taką. Czy wystarczy kupić samą linkę i zamontować ją do mojej manetki i przeciągnąć przez osłonę? Nie wiem ile kosztuje taka usługa w serwisie, dlatego liczę, że sam to zrobię, a oddam sprzęt tylko ewentualnie do regulacji...

 

Męczyłem się z tym kilka godzin i już mi ręce opadły. Na dodatek poszedł chyba gwint mocujący przerzutkę do ramy i musiałem założyć nakrętkę... Jak na pierwszy rower to troszkę dużo dla amatora :)

 

Sprzęt: Lazaro Senatore v2

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower jest praktycznie nowy, więc raczej zostawię jeszcze ten pancerz, szczególnie, że leci tylko od manetki do początku ramy, potem jest goła linka.

Linki są uniwersalne? Chodzi o damkę i chce się upewnić na 100% :)

Coś takiego mogę spokojnie kupić?

 

http://www.decathlon.pl/uniwersalna-linka-przerzutki-id_8043618.html

 

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...