Skocz do zawartości

[ciekawostki] Dziwne konstrukcje rowerowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szczotka w błotniku? Lekka przesada

 

Ale to działa. W zeszłym roku w BB był artykuł o dziwnych szpejach w rodzaju dźwigni hamulca połączonej z dzwonkiem i właśnie takiego błotnika. Zrobiłem z ciekawości ze szczotki do mycia butelek, kompletne druciarstwo, gafra, druciany wieszak itp mocowane z jednej strony i działało całkiem przyzwoicie na oponie Geax Aka. Nie to, że plecy były suche ale znacząco mnie ufajdane. Na ciężkie błoto oczywiście się nie nada ale w warunkach miejskich może być całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek widziałem jegomościa z dwoma silnikami na przód i tył. Niby łańcuch i kroba była, ale tak 30km/h to miał na wejściu bez pedałowania. Regularnie mijam kolesia, który podobnym samodziałem, tylko już z jednym silnikiem, dojeżdża do pracy. Wyprzedza wszystko co się rusza na ddr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek widziałem jegomościa z dwoma silnikami na przód i tył. Niby łańcuch i kroba była, ale tak 30km/h to miał na wejściu bez pedałowania. Regularnie mijam kolesia, który podobnym samodziałem, tylko już z jednym silnikiem, dojeżdża do pracy. Wyprzedza wszystko co się rusza na ddr...

 

problem będzie tylko jak kogoś potrąci - nawet nie z własnej winy - i będzie musiał komuś płacić rentę do końca życia typu 3000zł miesięcznie.

polskie prawo jasno mówi jaki może być rower elektryczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, im dłużej się przyglądałem tym bardziej byłem zdumiony.

 

http://allegro.pl/rower-gorski-lamborghini-i4541891573.html

 

Jakaś tania korba Shimano - poznałem po kształcie. Potem przerzutka przód. Manetki... A jak dopatrzyłem się, że to się w pół składa to prawie z krzesła spadłem. I tak oto rower wart 800pln ktoś usiłuje sprzedać za kilka tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś rower Audi, ale wyglądał trochę inaczej... Ciekaw jestem czy ma wogóle licencję, czy tak sobie maluje ramy. No i to profesjonalne słownictwo "Typ pedału: Zwykły", czy "Przednie widełki : Amortyzator (tłumienie niskich biegów)". Zobaczcie też tą niesamowitą okazję: http://allegro.pl/2014-rower-spacerowy-audi-wyprzedaz-i4541499476.html radzę się spieszyć, bo wyprzedaż zaraz się kończy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie wiem co by sie działo, to i tak nic nikt nie zrobi, bo my i nasz kraj lubmy być po prostu haratani w d**e. Szybki łatwy przyklad : nowe bmw 320i podstawowa wersja, w stanach 32750$ co daje jakieś 104800zł, a cena w salonie u nas - (tutaj powinny dudnieć dzwony a ludzie powinni piszczeć ze szczęścia) 138900 zł :) Ale to przecież tylko 34 tysiące wiecej, czyli dość dobre używane auto. I czy ktoś coś z tym robi.... ?  no nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem stwierdzić, że naród amerykański jest nieco bardziej zamożny niż polski więc samochodów bmw sprzedaje się zapewne więcej na 1 mieszkańca niż u nas. Dlatego też tamci dystrybutorzy są w stanie zaproponować takie a nie inne ceny. U nas osoby, które wyjeżdżające samochodem z salonu BMW to rzadkość, więc dystrybutorzy z tego tytułu nie będą mieć taniej, tylko drożej. Normalne zjawisko na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej. Ale to po pierwsze kolesiówa a nie koleś, po drugie zawiadomienie musi zdaje się strona pokrzywdzona złożyć.

 

Najpierw można zgłosić to na Allegro. W następnej kolejności opisać na wszystkich forach internetowych jakie znamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić można, ale na 90% nie usuną tej aukcji. Argument, ze na Ali znalazło się za 150$ identyczną konfigurację, tylko w innym malowaniu jest niestety miałki. A nie da się obiektywnie ustalić czy znaki handlowe zostały naniesione legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...