Skocz do zawartości

[Rower] Pierwsze ostre koło


Jerycho7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu szukam cieszącego moje oko ostrego koła. Jestem dość wybredny, jednak znalazłem coś dla siebie. Po przeliczeniu za ok. 1500zł. Pojawiła się jednak problem, znalazłem, ale daleko. Jak widzicie w linku, jest to sklep angielski bodajże, sprowadzenie kosztuje i traktuje je jak ostateczność. Jest jakiś polski dystrybutor rowerów tej firmy? Jeśli nie rower to może dostępne są na miejscu chociaż podzespoły z których złożę całość. Może jakieś sklepy rowerowe ściągają z zagranicy takie rowery. A jak już wszystko zawiedzie może orientujecie się gdzie dostanę coś podobnego, ale w Polsce. Proszę o opinię przedstawionego roweru przy okazji.  

http://www.bricklanebikes.co.uk/6ku-complete-bike-dallas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał złożyć ok z części jednej firmy (tak wydaje mi się najlepiej, choć mogę się mylić) to jaką polecasz prócz wyżej wymienionych najtańszych chińczyków? Najlepiej żeby była osiągalna w Polsce i nie tak kosmicznie droga (całe ok za 1500-2000 zł ) 

 

Skusiłbym się oczywiście też na kompletne ok w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna marka =! jeden producent. Nierozumiem czemu miałoby to być lepsze rozwiązanie. Korby w BLB i Cseplu to Prowheele (troche miękkawe i przy ostrzejszej jeździe stosunkowo szybko się "przekręcają". Chodzi o kwadrat). Obręcze są od tego samego producenta co Swift Arriv, ramy to chińskie, stalowe masówki (w najtańszych wersjach rowerów). Suporty i gwiazki to Neco, a ze sztycami, mostkami i innymi partsami jest podobnie.

 

Jedyna wartość dodana to naklejki, grawerki laserowe albo inne znaki markowe. Zresztą co kto lubi. Ja poszedłbym w dobre CrMo albo alu Alana (jeśłi chodzi o ramę) i inne "kultowe" częśći. Za 2000 można złożyć sobie coś takiego: http://velospace.org/node/23391

 

Osobiście niepodoba mi się mieszanka retro z wykokim stożkiem, dlatego jeśli już miałbym zastosować pancerne koła to i tak zrezygnowałbym z tanich, stalowych, ale markowych wyrobów i kupił jakieś używane alu. Do tego dokupił 50cm obręcze i wysłał do proszkowania. Reszta praktycznie dowolna.

 

Ale to tylko moje, osobiste zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...