Skocz do zawartości

[łańcuch] przeskoki podczas jazdy


edwin20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z rowerem. Podczas jazdy co jakiś czas (kilka pełnych obrotów łańcucha) występuje przeskok. Najbardziej doskwiera podczas jazdy pod górkę, gdy łańcuch jest napięty i przeskok jest odczuwalny. Wydaje mi się, że może ogniwo łańcucha nie do końca "wchodzi" w zębatkę kasety. Jednak nie jestem pewien tej teorii. Macie jakieś pomysły co jest przyczyną tych przeskoków podczas pedałowania? Dodam, że na najwyższym biegu te skoki są najbardziej odczuwalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łańcuch nie jest ustawiony z prowadnicą w linii to zdarza się , że cyklicznie wyskakuje i wskakuje na kasetę.
Także faktycznie, może być to niewyregulowana tylna przerzutka, jednak powodów dla których coś jest nie tak z napędem jest kilka - musisz sam wybadać co nie gra (obserwacje + internet ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z rowerem. Podczas jazdy co jakiś czas (kilka pełnych obrotów łańcucha) występuje przeskok. Najbardziej doskwiera podczas jazdy pod górkę, gdy łańcuch jest napięty i przeskok jest odczuwalny. Wydaje mi się, że może ogniwo łańcucha nie do końca "wchodzi" w zębatkę kasety. Jednak nie jestem pewien tej teorii. Macie jakieś pomysły co jest przyczyną tych przeskoków podczas pedałowania? Dodam, że na najwyższym biegu te skoki są najbardziej odczuwalne. 

Być może łańcuch jest źle skuty, lub ogniwo otworzyło się w czasie jazdy. Może zaczepiać o wózek przerzutki przedniej albo tylnej, haczyć o zęby korby, koronki kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopiszę się.

 

Mam w sumię podobny problem. Kupiłem łańcuch SHIMANO CN HG91. 6/7/8 rzędów, 114 ogniw. Taki sam jak poprzednio był zamontowany na maszynie.

 

Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=4510714570

 

 

 

Problem wygląda tak, założyłem nowy łańcuch, kaseta i korba mają mniej niż 1500km, łańcuch w sumie wymieniłem, gdyż nie znałem jego przebiegu (rower używany) Problem polega na tym że po mocniejszym naciśnięciu pedałów, łańcuch przeskakuję (o jeden/ kilka ząb do przodu) na 4 przełożeniu (licząc od góry na dół).

 

Przeskakuje bez względu na przednie przełożenie. Łańcuch sprawdzałem na drugim rowerze i problem występuję tak samo i na tym samym przełożeniu z tyłu, czyli 4. Sprawdzałem na trzeciem rowerze, takim szrocie z wyruchanym wolnobiegeim i nic się nie dzieje - działa prawidłowo. Sprawdzałem czy łańcuch się nie blokuję - i się niegdzie nie blokuje. Łancuch okazał sie dłuższy niż powienien być, skróciłem i dalej nic. Kombinowałem z kilkoma typami zapinek - też nic, tutaj może istotne lub nie, kupiłem SRAMowską 8 i nie dała się zamknąc za pierona na łańcuchu. Co ciekawe z roweru numer 2, łańcuch KMC jakiś tam, działa bez zarzutu tak samo w rowerze dwa jak i w jeden, wszystko chodzi elegancko i bez zarzutu. Przerzutki są wyregulowane, wózki, prowadnice, haki są proste. Kąt opasania kasety też dałem na max i dalej przeskakuje,  ale tylko i wyłącznie na 4. Zmiana przełozyeń następuje prawidłowo. Kaseta SUN-RACE jeżeli tsię przyda. Przyznam że nigdy nie miałem takiego przypadku, a laikiem też nie jestem i nie jeden rower zrobiłem.

 

Pytanie czy wysyłać do gościa z allegro na wymianę czy może coś przeoczyłem/niezrobiłem. Prosze o szybką odpowiedź za którą już z góry dziękuje.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeskakuje, to masz zużytą koronkę w kasecie, co w tym niezwykłego? Piszesz, że zmieniałeś kasetę i korbę 1500km temu a łańcucha przebiegu nie znasz, bo rower używany. W taki właśnie sposób rozciągniętym łańcuchem błyskawicznie rozpiłowałeś sobie ząbki w kasecie i nowy łańcuch się na niej już nie przyjmie od razu bez względu na model. Jak się zmienia kasetę to zawsze wraz z łańcuchem, bo używany ją zje o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak, założyłem nowy łańcuch, kaseta i korba mają mniej niż 1500km, łańcuch w sumie wymieniłem, gdyż nie znałem jego przebiegu (rower używany) Problem polega na tym że po mocniejszym naciśnięciu pedałów, łańcuch przeskakuję (o jeden/ kilka ząb do przodu) na 4 przełożeniu (licząc od góry na dół).

 

Przeskakuje bez względu na przednie przełożenie. Łańcuch sprawdzałem na drugim rowerze i problem występuję tak samo i na tym samym przełożeniu z tyłu, czyli 4. Sprawdzałem na trzeciem rowerze, takim szrocie z wyruchanym wolnobiegeim i nic się nie dzieje - działa prawidłowo. Sprawdzałem czy łańcuch się nie blokuję - i się niegdzie nie blokuje. Łancuch okazał sie dłuższy niż powienien być, skróciłem i dalej nic. Kombinowałem z kilkoma typami zapinek - też nic, tutaj może istotne lub nie, kupiłem SRAMowską 8 i nie dała się zamknąc za pierona na łańcuchu. Co ciekawe z roweru numer 2, łańcuch KMC jakiś tam, działa bez zarzutu tak samo w rowerze dwa jak i w jeden, wszystko chodzi elegancko i bez zarzutu. Przerzutki są wyregulowane, wózki, prowadnice, haki są proste. Kąt opasania kasety też dałem na max i dalej przeskakuje,  ale tylko i wyłącznie na 4. Zmiana przełozyeń następuje prawidłowo. Kaseta SUN-RACE jeżeli tsię przyda. Przyznam że nigdy nie miałem takiego przypadku, a laikiem też nie jestem i nie jeden rower zrobiłe

 

to proste poprzedni właściciel wymienił kasetę a zostawił stary łańcuch. Jeżdząc na takim zestawie załatwił kasetę która teraz nie chce przyjąć nowego łańcucha albo trafiłeś na felerny łąńcuch. Ale opcja z zajechaną kasetą bardziej mi odpowiada. Jest jeszcze jedna możliwość że z czasem łańcuch się ułoży do kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeskakuje, to masz zużytą koronkę w kasecie, co w tym niezwykłego? Piszesz, że zmieniałeś kasetę i korbę 1500km temu a łańcucha przebiegu nie znasz, bo rower używany. W taki właśnie sposób rozciągniętym łańcuchem błyskawicznie rozpiłowałeś sobie ząbki w kasecie i nowy łańcuch się na niej już nie przyjmie od razu bez względu na model. Jak się zmienia kasetę to zawsze wraz z łańcuchem, bo używany ją zje o wiele szybciej.

 

I tak się trafiło dziwnie żę na obu kasetach tylko i wyłącznie 4 jest wyrobiona (najcześciej jeżdziłem na 5), a przy mocno wyeksploatowanej kasecie nic się nie dzieje. Raczej mało normalne... Wyeksploatowany łąncuch współgra dobrze a pracował w innym rowerze i problemów nie ma. Myślę właśnie nad reklamacją lbo pojeżdzić i sprawdzić czy się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...