Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] Ile wytrzyma ten model


Blindman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto zabezpieczenie na rower(niestety nie wiem jaki to model):

http://files.tinypic.pl/i/00567/9cgej8e19sye.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00567/q1e3mfn60nhn.jpg

(Sorry za brudnawy rower :P)

Zamek jest bodajże 4 pinowy.

 

Wiem, że jest ono raczej niezbyt bezpieczne, ale tego dotyczy moje pytanie.

Ile mniej więcej złodziej może potrzebować czasu, żeby przeciąć linkę albo otworzyć zamek?

 

Roweru nie zostawiam nigdy na dłużej, ale czy np: mogę wejść do sklepu na 2 minuty, czy raczej byłoby to ryzykowne?

Ostatnio byłem w sklepie w którym widziałem dobrze rower przed okno, więc zerkając co chwilę byłbym raczej w stanie zareagować, gdyby ktoś zaczął coś robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahaha! pplol112 nie wie o czym mówi. Wytrzyma dosłownie do pierwszego przecięcia. 15 sekund to razem z przyłożeniem i naciśnięciem przecinaka. Dosłownie ciach i już. Sam coś takiego przecinałem kiedyś. Poszukaj sobie festynów rowerowych, które pokazują "skuteczność" zabezpieczeń rowerowych. Żadne się nie oprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można dawać minusów za takie wypowiedzi.  :whistling:  Każdy kto grzebie w plecaku to potencjalny złodziej! Masz racje! Od razu ktoś by zobaczył. Zrób sobie eksperyment społeczny. Zapnij rower, odejdź, wróć za chwilę i przetnij sobie zabezpieczenie i odjedź. Nikt nawet nie zwróci uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne zabezpieczenie. Sprawdź je zwykłym sekatorem ogrodowym albo kombinerkami. Jak dasz radę je przeciąć, to złodziej też. I nie łudź się, że ktoś zdąży interweniować w 1-2 sekundy, które są potrzebne do sforsowania tej linki.

 

Chcesz tanie i dobre zabezpieczenie: Kup zwykłą kłódkę ABUS i łańcuch zbrojony w markecie budowlanym. Koszt całości 50zł a przepiłowanie tego to około minuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie zabezpieczenie: czas otwarcia: 0 sekund i to bez narzędzi: po prostu rozlazło się samo z siebie - linka wyszła z tej stalowej końcówki, w której jest zaciśnięta. Teraz mam U-locka i przynajmniej szczypcami tego się łatwo nie przetnie. A na szlifierkę kątową - nie ma rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie większość zabezpieczeń rowerowych jest raczej produkowana w celu marketingowym. One mają stwarzać wrażenie dla właściciela, że rower jest bezpieczny. Zwykłe podejście psychologiczne pod klientów - niestety większość się na to nabiera i myśli, że roweru nikt nie zabierze.  :)

Sam mam takie zapięcie rowerowe, ale to jednak tylko po to, aby nikt rowerem nie odjechał spod sklepu (wychodzę z założenia, że złodziej nie ma przecinaka  :P ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...