Skocz do zawartości

[Allegro] bf_bike - co o nich sądzicie?


pankracy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku dni próbuję kupić na allegro od sprzedawcy bf_bike http://allegro.pl/my_page.php?uid=11082086 rower lazaro. 

Nie wiem co o nich sadzić, czy to warty uwagi sprzedawca bo na moje oko coś oni tu kręcą ale od początku:

 

W poniedziałek dzwonie odebrali za 3 razem - pytam czy maja lazaro senatore lub integral, który wystawiony jest tylko w kolorze czarnym, dostępny też w kolorze grafitowym. Sprzedawca potwierdza, że jest dostępny grafit w takiej ramie jak chce, pytam czy wystawią aukcje i zaczyna sie, najpierw motanie żeby załatwić to poza allegro to nie pokryje kosztów transportu, potem żebym zamówił jakąś damska wersje a w mailu napisał, że ma być męska, ostatecznie gościu zapewnia ze do południa pojawi sie aukcja.czekam i nic

 

Wtorek - dzwonię i dodzwoniłem sie za 9 razem ( równolegle zapytałem ich przez allegro potem maila), pytam czemu nie ma aukcji zapewnia ze będzie we wtorek po południu ale dalej nakłania na załatwienie sprawy poza allegro, na koniec stwierdza ze do środy do południa aukcja się pojawi. I nic

 

Środa - padł rekord dodzwoniłem się za 23 razem - kolejna osoba poinformowała mnie że nie mają i do końca roku nie będą mieć koloru grafitowego więc już mowie ze wezmę czarny ale poproszę aukcje na allegro, ten chce poza lub zakup damskiej wersji. Ostatecznie mówi ze pojawi sie w środę na 100% - i nic

 

Czwartek - dzwonie zdenerwowany odebrali za 3 razem - naskoczyłem trochę na nich że są niepoważni, gościu powiedział, że sprawdzi  dostępność koloru i oddzwoni. Oddzwoniła już kobieta z innego numeru i jak się okazało, magicznie kolor grafitowy się znalazł ale tylko integral, który ma białe widełki a ja chciałem senatora z czarnymi widełkami. Gdy mowie ze na aukcji zdjęcia tak przedstawiają ona mówi ze oba modele maja białe potem zaczyna się motać. Pytam czy w końcu wystawia aukcję - stara śpiewka ze poza allegro lub wersja damska. Już nie mam sił...

 

Powiedzcie mi proszę, mieliście z nimi do czynienia ? Warto tam cokolwiek kupić ? Rower Lazaro bardzo mi sie spodobał i atrakcyjny cenowo ale takie podejście do klienta napawa mnie podejrzeniem że to jacyś oszuści albo krętacze. Powiedzcie mi cos o nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już Kanda przeglądałem, róznie sie kilkoma czesciami ale ja sie nie znam więc czekam na odzew. A co do Lazaro to jak zamiawiałem, kliknąłeś w kup teraz i tylye czy tak jakos na ich zasadach ze poza allegro na telefon czy jeszcze inny wariant ? Wiesz nie chce się naciąć. Czytałem temat gdzie koleśiowi wysłali inny kolor niż chciał, też problem z kontaktem itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro integral .rama 19-ka,do tej pory przejechałem niewiele bo ok.2500 km.Nic się nie dzieje .Po 1700km rozciągnąl się łancuch,ale to shimano HG-40,tani łańcuch,to go wymieniłem ,ale jak wsiadałem na rower to ważyłem ok.110kg.Nic nie pękło,nic nie skrzypi,nic nie ... Rozumiem,chcesz "już" ,ale w nerwach nie można kupować.spokojnie.Kupisz na pewno.życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu problem bo nie mam w co kliknąć:D Mieli na aucji dostępne 20 sztuk i jak aukcja sie zakonczyla to nie wystawili jej ponownie. Teraz tylko mowia ze mozemy to poza allegro zalatwic ( nie wchodzi w gre, zero gwarancji udanego zakupu) lub wybrac wersje damska i we wiadomosci napisac co chce ( tak wezme damska i wysla mi damska - czytalem ze koles zamowil kolor czarny to wyslali mi biały i sie kobieta tłumaczyla ze pomyłka - jaka pomyłka jak mozna takie sprawy mylic) a potem zero kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - skoro nie chcą wystawić aukcji, to znaczy, że nie chcą ich sprzedawać w chwili obecnej, to chyba dość proste do zrozumienia - nie chcą Twoich pieniędzy to nie, pogódź się z tym i żyj dalej. To, że kiedyś tam było wystawione 20 i nie zostały wznowione, to nic nie znaczy, firmy działają w ten sposób, że wystawiają nawet i po 100 szt. przedmiotu, a jak skończy im się stan to po prostu kończą aukcję. Stany allegrowe praktycznie nigdy nie pokrywają się ze stanami magazynowymi.

 

Jeszcze idą Ci na rękę i mówią, że możesz to zamówić na innej aukcji - skorzystaj zamiast psioczyć jak tak bardzo Ci zależy na zakupie na allegro. Jak wyślą zły, to potem jest ich problem, a nie Twój - najwyżej nie odbierzesz przesyłki.

 

Nie rozumiem też dlaczego kupując poza allegro miałbyś nie mieć żadnej gwarancji - w naszym kraju obowiązuje prawo, które Ci taką gwarancję zapewnia, transakcja zawarta telefonicznie czy mailowo jest dokładnie tak samo wiążąca jak na allegro, a masz możliwość wynegocjowania rabatu.

 

Zamiast szukasz na siłę problemu polecam po prostu zakup roweru, a nie marudzenie dla samego marudzenia. Jakby do mnie ktoś próbował się dodzwonić po 20 razy to już dawno byłby na wszystkich możliwych czarnych listach i w numerach blokowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o zabezpieczenie transakcji. Na telefon raczej nie dadzą Ci mozliwości zwrotu towaru w ciągu 10 dni. Naczytałem się o nich dużo i zazwyczaj to samo, ze masakryczny konkatkt, niekompetentni ludzie, a po wysylce na telefon jeszcze więcej problemów i nie odnierają potem telefonów tygodniami. Co to ma być że  poniedziałek mówą że kolor dostepny, w środe ze nie ma a w czwarek oczywiscie że maja i to dużo takich rowerów na stanie, kazdego dnia obiecują ze wystawią aukcje ale potem nalegaja na telefo to nie zaplace kosztow transportu. Wole luż dać troche wiecej kasy i załatwić to normalnieprzez allegro i mieć pewne zabezpieczenie niż bać na słowo. Na słowo to za  przeproszeniem g*wno jest to warte. Masz na piśmie to masz wszystko. A to że oni od kwoty roweru beda musieli zaplacic z 20 zl dla allegro to na jedno wychodzi bo przez tel oni by pokryli koszt przesylki.

 

Więc whst nie wypowiadaj się skoro nie znasz całej sytuacji a jak widać nie czytałeś uważnie 1 postu. Ciągle zapewniali ze wystawią wiec Twoje argumenty są słabe. Tutaj widać tylko wielkie matactwo ze strony tego sprzedawcy. Podjąłem już pewne kroki i staram sie o zakup prosto od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "nie dadzą"? To nie oni "dają", to polskie prawo. Chcesz opinii to sprawdź komentarze na allegro - 20 negatywów na 10k pozytywów to normalny wynik rzetelnej firmy.

 

Aukcji nie wystawiają bo nie mają potrzeby - każdy inny klient rozumie, że może zakupić na innej aukcji albo poza allegro, po co mają się trudzić do jednego problematycznego?

 

Nic nie jest załatwiane na słowo, przecież jak zamawiasz telefonicznie to dostajesz taki sam paragon jak na allegro i sprzedawcę obowiązują takie same zasady.

 

Że też Ci się chce robić problemy, jakbyś skorzystał od razu z możliwości jakie Ci zaoferowali w pierwszym kontakcie, to już dawno zadowolony byś z tego roweru korzystał.

 

To żadne matactwa, pewnie po prostu nie opłaca im się zapłacenie za nową aukcję, zapłacenie za każdą sprzedaną sztukę, zapłacenie osobie, która to wszystko będzie ogarniać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłe u nich rower i mogę pochwalić.

 

Ale, ale jakoś po gadce z Nimi mam trochę mieszane uczucia.

Powiem tak, raczej zespół nie zgrany (takie moje zdanie).

Prosiłem o wystawienie ponowne aukcji która się skończyła. Odezwali sie dopiero po tygodniu gdy dostałem identyczny rower od konkurencji. Jeżeli się nie wyrabiają to nie problem klienta, niech właściciel nie zachowuje się jak złotówa tylko zatrudni pracownika lub lepiej zorganizują sobie pracę.

Najlepiej kupować za pobraniem. Jak będą się ociągać i przekroczą deklarowany czas to kij w oko, niech trzymają sobie rowerek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz u nich i wiesz, że właściciel jest skąpy i że mają złą organizację pracy, czy kolejny pan "nie znam się to się wypowiem"? :)

 

Jeśli nie mają aukcji to owszem, nie jest to ich problem tylko klienta, który chce kupić coś, czego sprzedawca w chwili obecnej w dany sposób sprzedać nie chce.

 

A co do pobrania - 100% zgody z mojej strony, najlepszy sposób załatwienia sprawy dla kupującego, gdyby nie malkontenctwo założyciela tematu zamiast takiego zamówienia, to już dawno byłby szczęśliwym posiadaczem tego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whst a co pracujesz u nich że taki z Ciebie ekspert xD Organizacje pracy maja tragicznaą, osobiście wszystkich bym zwolił, z 3 osobami rozmawialem i kazda mowila swoja. Jeden zapewnial mnie o tym co chcialem uslyszec, drugi przeciwnie a trzecia pani nie wiedziala nic i gubiła się. I jeszcze raz pisze , że oni sami obiecali codziennie ze mają w planie wystawić ten rower i "do południa: wystawią wieć przestań tu pieprzyć że tak sie wyrażę!

 

Rower szczęśliwie udało mi się załatwić u producenta więc nie muszę użerać się z tamtymi niekompetentnymi ludzmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Nich dwa rowery. Damka przyszła w innym kolorze, zobaczyłem to dopiero w domu już bez kuriera, zadzwoniłem, na drugi dzień miałem już rower we właściwym kolorze a ten pierwszy zabrał kurier.

W damce było parę poobcieranych części (zacisk koła, mostek..). Też dosłali ale to już trwało dłużej, musiałem parę razy się przypominać no ale nie przeszkadzało to w eksploatacji roweru.

Jakiś czas temu skrzywiłem w sowim rowerze koło tak, że nie dało się go juz naprawić. Zadzwoniłem, za dwa dni przysłali mi całe nowe koło. Koszt 60zł z przesyłką, bez żadnych aukcji na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...