Skocz do zawartości

[hamulec] Elixir 1 po serwisie - cienizna!


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

oddałem rower do serwisu w Decathlonie (Rockrider 9.1) na prostowanie tarczy, gdyż żadna regulacja nie pomagała, zawsze ocierało. Tutaj pozdrowienia dla serwisantów, którzy przyjęli to bez problemu i wymienili tarczę w ramach gwarancji, gdy okazało się, że jest zbyt krzywa na prostowanie.

 

(Jedyny minus, że założyli mi inną, Heyes MX5 - teraz mam różną z przodu i z tyłu, niewielka różnica wizualna no ale zawsze :P)

 

Problemem jednak jest to, że teraz hamulec jest cholernie "leniwy" i muszę ścisnąć go z całej siły, by zablokował koło. Przednia tarcza "szarpie" rowerem już przy lekkich naciskach, a tylna ledwo go zwalnia przy podobnych.

 

Pytanie - czy to kwestia dotarcia się tarczy z klockami, czy też w serwisie zapowietrzono mi hamulec przy wymianie czy coś w ten deseń? :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też że klocki lub tarcze są tłuste. Mogły zabrudzić się podczas serwisowania. Profilaktycznie wyczyść wszystko dokładnie jakimś odtłuszczaczem a klocki dodatkowo papierem sciernym. Jeśli nie chcesz się bawić w to samemu to zaprowadz rower znów do serwisu i powiedz co się dzieje po odebraniu roweru od nich. Może zrobią to znowu bez mrugnięcia. :-) Przód faktycznie może wymagać dotarcia. A tył jeśli był nie ruszany i do tej pory działał dobrze to ewentualne zabrudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak ci dali nowiutką tarcze, musi sie ona dotrzeć, to normalne, jak po ok 20km dalej nie będzie hamowania, a hamulec zacznie wydawać z siebie lamenty świętokrzyskie, wracaj na reklamacje.


 

 

gdy okazało się, że jest zbyt krzywa na prostowanie.

Nic nie jest zbyt krzywe na prostowanie zwłaszcza jak jest to stalowe, zapytaj polskich blacharzy :D:P a tym bardziej jak działało. jak byś miał tarcze zgiętą w 90* to może i tak ... jakieś ciołki tam pracują, albo im sie najzwyczajniej nie chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci dali nowiutką tarcze, musi sie ona dotrzeć, to normalne, jak po ok 20km dalej nie będzie hamowania, a hamulec zacznie wydawać z siebie lamenty świętokrzyskie, wracaj na reklamacje.

 

 

Nic nie jest zbyt krzywe na prostowanie zwłaszcza jak jest to stalowe, zapytaj polskich blacharzy :D:P a tym bardziej jak działało. jak byś miał tarcze zgiętą w 90* to może i tak ... jakieś ciołki tam pracują, albo im sie najzwyczajniej nie chce..

Z praktyk normalnych serwisów - mocno pokrzywionej tarczy się nie prostuje - ze względu choćby na koszt roboczogodziny w stosunku do ceny tarczy. 

 

Tzn. wymieniany był tylko tył i on działa kiepsko po wymianie tarczy (wcześniej hamował znacznie ostrzej mimo krzywej tarczy). Spróbuję odtłuścić tarczę.

Był wymieniany "aż" płyn - leniwi albo niekumaci serwisanci - przy odpowietrzaniu najprawdopodobniej płyn wyciekł z odpowietrznika albo ze strzykawki/wężyka i zalał klocki.

Możesz spróbować reklamować wykonanie usługi, zapytać o to jak wykonali odpowietrzanie - jestem prawie pewien że się na tym "wyłożą". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Podepnę się pod temat, gdyż nie znalazłem dokładnie takiego jaki by mnie interesował. Natomiast ten wydaję się być zbliżony, a dla jednego pytania nowego nie warto zakładać.

 

Otóż wymieniłem dziś tarcze i klocki w hamulcach Avid DB1. Czytałem, że jest to odpowiednik Elixir 1. Tarcza to Avid G3CS, a klocki spiekane BBB BBS 441S. Po złożeniu wszytkiego okazało się, że klamka jest twardsza i zdecydowanie szybciej łapie. Skok klamki się sporo zmniejszył. Czy jest to normalne? Nie pamiętam jaki był skok w nowym rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź [emoji3] Zapomniałem o rozepchnięciu tłoczków przed montażem. Ale po napisaniu poprzedniego posta wyjąłem klocki, zdjąłem zacisk i wcisnąłem tłoczki. Skok się zwiększył i klamka nie jest tak twarda. Czyli mój błąd, ale ważne ze juz jest ok [emoji106] [emoji2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...