Skocz do zawartości

[rower] - full do 8k PLN dla amatora


dejf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Kiepski kąt główki, kiepski wideł, zawiecha mało pluszowa, ihmo to samo co fuji

Bym się kłócił....wideł w wersji Factory ( najwyższa specyfikacja w Foxie), charakterystyka zawieszenia jest regresywna  na początku skoku i w  środku skoku plus progresja na końcu od 90-100 mm skoku. IMO dosyć komfortowa.Geometria jest znacznie lepsza niż w Fuji, aczkolwiek bardziej ukierunkowana na XC niż AM.

Dla mnie jest bardzo OK.

Z tym męczeniem to byłbym ostrożny- jest to dosyć mocno uzależnione od osobistych mozliwosci plus set up roweru. Nie można z urzędu określić,że rower będzie męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o agresywność Fuji, Canyon jest na pewno "mniejszym złem" jeśli ktoś lubi muzealny rozmiar kół, choć do takiej jazdy stawiał bym na koło 29" ... ponieważ sprzęt z takim kołem doskonale sprawdzi się na płaskim a w bardziej wymagającym technicznie terenie łatwiej nim przejechać niż 26" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie podpowiedzi/opinie/uwagi

 

czy biorąc pod uwagę, że najczęściej bolącą mnie częścią ciała na rowerze wcale nie są nogi tylko plecy (taki model już, niestety nie roweru tylko mnie ;)

 

to powinienem szukać geometrii mniej agresywnej?

 

czy jednak przy maratonie 60-100km nie będzie miało to większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to zrobiłem i rzeczywiście jest poprawa ale niewielka. Pozycja wciąż jest mocno pochylona i jeśli wierzyć panom w serwisie to z "taką ramą" niewiele więcej można osiągnąć.

 

min. z powyższego wynikła potrzeba zakupu roweru o którym rozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jeszcze nie sprawdziłem oraz czy oprócz bikefittingu są alternatywne metody sprawdzenia jaka geometria będzie do mnie pasować najbardziej?


ale wciąż chętnie posłucham opinii na temat tego (spec epic) roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epic na małym kole marginesu nie pozostawia,będzie jak Fuji.Twardo i stromo z przodu,nadsterownie,środek ciężkości z przodu premiuje ściaganie i podjazdy.Jak się upierasz przy nim,to pewną opcją jest zakup numer większego rozmiaru niż trzeba i zmiana widła o 20mm do góry plus krótki mostek.Uniwersalność roweru wzrośnie sporo.

Z kolei Epic na dużym kole nadaje się nawet do górskiej turystyki.Z pewnymi ograniczeniami co do naprawdę trudnych zjazdów,wszędzie indziej wjedzie jak czołg.Piszę po sezonie przejechanym na Epicu,gdyby nie moje ciągoty do zjazdów stylu enduro,zostałby w garażu,teraz ląduje w dziale sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh...Rulez bardzo dzięki za komentarze ale jak już nie chcesz brać udziału w dyskusji to może lepiej nie pisać i nie obrażać...? (czy to nie jest aby właśnie forumowe trollowanie?) Czy ja kogoś obrażam? Jestem niemiły albo niemerytoryczny? Po liczbie wpisów widzę, że jesteś tutaj lokalnym "guru" więc trzymam język krótko i proszę żebyś nie cisnął wątku w stronę "pisaniny" bo ani ty, ani ja, ani forum raczej na tym nie zyska.

 

Ad Rem

 

Obydwa wymionie rowery czyli Epic i Fuji nie znajdują się w kapeluszu tylko w sklepie na KENie w Wawie (epic) oraz w sklepie na przedmieściach Trondheim (Fuji) oraz są w cenie dla mnie osiągalnej (5,9k PLN oraz ca. 15k NOK).

 

Jeden sprzedaje kolega (stąd pewność co do stanu technicznego), drugi stoi sobie spokojnie w sklepie. Tak chce kupić rower i dziękuje wszystkim, którzy odnoszą się merytorycznie do tematu. Postanowiłem ograniczyć wątek do akurat tych dwóch żeby ułatwić sobie (realność domknięcia transakcji) i wam zadanie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rulez nie jest lokalnym guru, jest specyficznym użytkownikiem tego forum o - delikatnie mówiąc i używając gładkich słów - małej wyrozumiałości i cierpliwości :)

 

Co do opinii o epicu - wejdź na stronę mtbr.com do działu opinie i poczytaj - z pewnością znajdziesz ich mnóstwo, podobnie jak na tamtejszym forum w dziale poszczególnych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, dobra , nie lubię reklamować swoich aukcji , ale :

1) 29 er,  taper , sztywne ośki, ścigant :

http://allegro.pl/show_item.php?item=4566022883

2) 27,5 , taper , pełne xt , XC

http://allegro.pl/canyon-fs-17-full-650b-27-5-xt-fox-2014-i4618709341.html

3) 29er , taper , sztywne ośki , AM

http://olx.pl/oferta/stumpjumper-fsr-2013-l-potestowy-29er-CID767-ID7aoCx.html

4) 27,5 , taper , sztywne ośki , Endurak

http://olx.pl/oferta/cube-fritzz-27-5-nowy-enduro-18-cali-CID767-ID7aoZw.html

 

Nie wiem jaki rozmiar potrzebujesz , bo tego nie napisałeś

M

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...