Skocz do zawartości

[1300] Używana hybryda


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukałem taniego crossa jednak ostatnio wpadłem na inny "pomysł". Z racji tego że 90% pokonywanej trasy to drogi utwardzone stwierdziłem, że kowadło w postaci amortyzatora z taniego crossa (np maestro) które i tak nie wyłapie drobnych nierówności jest niepotrzebne. Przeglądając odmenty internetu wpadłem na coś takiego jak hybryda/fitness i pomyślałem ze to rower dla mnie. Nie trzeba leżeć jak na szosie, a asfaltowe drogi pokona się szybciej. Ideałem byłby przełaj jednak w tej cenie nie dorwę nic takiego,

 

Mam jak na razie 3 typy które udało mi się znaleźć w okolicy

 

1) Merida speeder t2 z 2012 roku. Rozmiar 54. Używana sporadycznie i po pewnym czasie ktoś zrobił sobie z niej rekreacyjnego treka.

 

2) Trek Fx 7.6 2008 http://olx.pl/oferta/rower-trek-7-6-fx-28-CID767-ID6NhxF.html#e757e36cca   . Rower najprawdopodobniej ma do wymiany tylną przerzutkę bądź manetki (podobno bieg nie zawsze wskakuje, a przy drugiej próbie zmiany zmienia dwa razy). Wymieniony napęd i tylne koło. Na plus jest widelec alu+karbon. Rower nie wydaje się zniszczony.

 

3) decathlon Fit 300 http://www.decathlon.pl/btwin-rower-szosowy-fit-300-id_8306479.html  . Osprzęt nie powala jednak jest to nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd dobrej klasy mógłby być szosowy kaseta jest w stanie używalności korbie ciężko się przyjrzeć jesli widełki sa z orginalne a chyba są to świetnie nadaja się do miasta lepiej będą tłumić nierówności i sa mocne przednia obręcz wydaje mi sie trochę zuzyta ale ogólnie rowerek dobry na pewno będziesz dopracowywał go pod siebie ale czy rozmiar pasuje na Ciebie warto sie troche potargowac widze że sprzedawca podał telefon więc moze byc skłonny do negocjacji :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/rower-hercules-stan-idealny-CID767-ID6ksRT.html#fc9376d9d9

 

Znalazłem jeszcze takiego Herculesa. Może udałoby się zbić cenę do 1300.

 

Ogólnie teraz sprawa wygląda tak: 

 

Merida raczej odpada. Cena wzrosła do 1400 z marną szansą na zbicie ceny. Szkoda bo to najnowszy rower z tych co podałem.

 

Trek cały czas aktualny jednak jest opcją totalnie rezerwową. Rower ma 6 lat i prawdopodobie manetka lub przerzutka do wymiany.

 

Koga jest nr 1 jednak czekam na koniec aukcji. Martwi mnie jednak wiek roweru. Czy przez to mogą być problemy ? Rower sprawdzony i serisowany w sklepie więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem zdjęcia ciężko coś powiedzieć o stanie napędu gdyż sprzedający poskąpił fotek kasety. Korba wygląda na nie zajechaną, patrząc się na typy przerzutek to ten rower parę wiosenek juz ma ;) Jak Ci zależy aby dowiedzieć się ile ten rower ma lat to poproś sprzedawcę o dokładną nazwę, oprócz nazwy Herkules na ramie jeszcze powinien miec napisane jakąś dodatkową nazwę lub symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zapewniony że wszystko jest tutaj w naprawdę bardzo dobrym stanie jak na wiek.

 

Wczoraj miałem lekkie wahania decyzji o zacząłem szukać czegoś innego jednak w tym budżecie ciężko znaleźć coś nowszego żeby było wyraźnie lepsze. Jednak poczytałem trochę o stali i stwierdziłem że to jest to czego szukam. No i zawsze podobały mi się rowery z cienkimi rurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramy z cro-mo mają swój urok podoba mi się malowanie tej Kogi ale zapewnienie " że wszystko jest w bardzo dobrym stanie jak na wiek" hm..to może oznaczać że wszystko się jeszcze trzyma kupy mimo tylu lat :P a tak na poważnie to uzywkę zawsze sie powinno sie zobaczyć przed zakupem. Życze udanego zakupu i dobrej negocjacji ceny :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam wielką zagwostkę. Cena roweru była uzależniona od moich własnych oszczędności jednak po dzisiejszej informacji i rozmowie z żoną jest możliwość zakupu roweru Limber Tasso 29 na ramie 19 za 1500 zł. Nowy rower na gwarancji i z serwisem niedaleko. Wiem że to zupełnie inne rowery jednak koło 29 cali zapewni zupełnie inne doznania na trasie niż 26 a już w razie czego będę mógł nim wjechać w teren. 

 

Koga jest piękna jednak jest to już wiekowy rower. Lekki i dobry na szosę. Limber jest nowy nadaje się na teren lecz jest cięższy. ehh sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić w jakim terenie będziesz jeździł.Geometria ramy Limbera jest bardziej rekreacyjna niż sportowa. 1500 zł to za nowy rower prosto ze sklepu :icon_question:  jesli tak to jest wart swej ceny. Rower ten nadaje się do jazdy po polnych, leśnych, miejskich drogach. Jesli chciałbys pojeździć nim po asfalcie, możesz założyć mu opony typu slick lub semi-slick i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam dylemat. Limber wydaje się bardziej uniwersalny. Znowu Koga to klasyka pełną gębą i nietuzinkowy rower.

 

Przeważnie będę jeździć po asfalcie jednak u mnie drogi nie są zbyt dobrej jakości. I kto wie czy nie najdzie mnie ochota na jakąś leśną cięższą trasę ? Boję się że w pewny momencie Koga nie da rady.

 

Serce jest za Kogą a rozum za Limberem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Limbera. Wybrałem coś innego niż pierwotnie zakładałem. Mam nadzieję że dobrze wybrałem. Kupiłem rower na ramie 21 cali. 19 była zbyt krótka, a jako że nie zamierzam ścigać się po trasach tylko jazda rekreacyjna odległość od krocza to jakieś 3-4 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...