Skocz do zawartości

[rama] 29er aluminiowa pod widelec 80mm


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Różne rowery, różne przebudowy/budowy i zostały mi koła 29 i wideł Minute do 29'era 80'ka. Chcę żonie w niewielkich pieniądzach złożyć na tym nowy rower. Pojeździła na mojej Salsie i koniecznie chce się przesiąść z 26 na 29. Osprzęt też mam bo będzie do przełożenia z 26 calowej Kony Explosiff, która pójdzie sobie do sprzedania. Jazdy tylko miejskie + rekreacyjne szuterki w koło Krakowa i żadnych gór bo nie umie, nie chce i się nie nadaje. Oponki jakieś 1.7-1.9 bardziej slikcki niż terenowe. Geometria zdecydowanie spokojna. Widła takiego do nasuwającej się z automatu ramy krosowej nie wsadzę więc rama musi być MTB. Chce też jak najlżej, więc stalówki odpadają. Zostało mi więc szukanie ramy alu.

No i szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć. Wszystko jest pod 100mm. Wsadzałem kiedyś do Kony Unit 2-9 która jest pod 80'kę Towera 100'kę i to była porażka. Mniemam że wsadzenie w drugą stronę też będzie bez sensu. Znajdę coś w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są crossy z widelcem 75 mm (sam na takim jeżdżę), a te 5 mm różnicy wysokości krzywdy nikomu nie zrobi.

 

Nie o skok tu chodzi przede wszystkim lecz o odległość od osi do korony. Przykładowo amor firmy X o skoku 100mm ma wysokość 52cm a inny firmy Y przy skoku 80 ma identyczną wysokość. Problemu nie ma. Ale jeśli wysokości od osi do korony się różnią to zaczynają się schody. I to o te milimetry chodzi, nie o różnicę w skoku. Nie wspominając już o takich pikusiach jak offset widelca i, co za tym idzie, jego trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treking odpada - wideł mam pod MTB geometry nie treking, pozatym względy estetyczne. licha konstrukcja, ograniczona szerokość ogumienia (szerokie na piaszczyste nadmorskie tripy nie wlezie),

axle 2 crown jakieś 490,

ale co ciekawe jednak cuś jest i to "damka" pod 80kę:

 

http://www.specialized.com/ch/en/bikes/womens-mountain/jett/jett-pro

 

tylko kurcze mogę się założyć że będzie problem z samą ramą ;-(

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile żona jest wrażliwa na niuanse takie jak geometria, szczególnie te jej aspekty które mają znaczenie dla ninera przy jeździe w terenie. Bo jeśli piszesz o warunkach wymienionych w pierwszym poście to odpuściłbym sobie "krytyczne wytyczne rowerowego zboczeńca" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że nie będzie jeździć w terenie w takim rozumieniu tego słowa jak myślicie, więc wszelkie ramy o sportowej geometrii odpadają, ten Spec po prostu nie jest za długi nie jest za wysoki, ciężki jak stalówka pewnie też nie i wydaje się idealny tylko obawiam się, że nie do kupienia jako rama nawet jako używka nic w historiach nie ma ;-)

nic, szukam czegoś podobnego

przestawienie mańka jest nieopłacalne bo wszystkie bebechy trza wymieniać

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie juz jest cena ok, a z tego co widze, to chyba pan sie tym zajmuje, wiec 2200 z wysylka i bralbym. Jak faktycznie sprezyny pod kobiete, to widel totalnie bezobslugowy, chyba, ze lubisz grzebac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...