Skocz do zawartości

[Chamstwo kierowców]Wymuszenie pierwszeństwa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oto przykład, jak zachowują się kierowcy samochodów. jechałem sobie ścieżką rowerową wzdłuż drogi z pierwszeństwem, a burak w białej Dacii wyjeżdząjąc ze stacji wjechał sobie bezczelnie na ścieżkę. Zaś jego pasażer - wyglądający na głupawego robola - jeszcze robił miny i stukał się w pusty łeb. Nagranie wysłałem na Policję - niestety niewyraźnie widać tablicę rej. tego samochodu.

Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=CXTM11Zj9LE

I zrzuty ekranu http://voila.pl/uploads/pz1y4qhs7j/#prettyPhoto

Wnioski? Warto podjechać do takiego pojazdu aby sfilmować wyraźnie tablicę rej, albo spojrzeć i zapamiętać. Ew. cyknąć jeszcze telefonem

Natomiast na YT nie korzystać z funkcji zmniejszania drgań, bo u mnie data i czas w prawym dolnym rogu filmiku falują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie to byles tak daleko, ze nie ma co plakac. Bylo podjechac i powiedziec, ze ma uwazac bo tak mowi prawo.

Gdyby nie ten typek co robił miny to bym olał. Poza tym byłem sam i nie chciałem ryzykować bójki z dwoma świrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijasz kolesia i sobie głowy nie zawracasz.

W mysl tego co pisalem wczesniej to sie zgadzam. Tyle, ze niestety kierowcy w naszym kraju to taka grupa co ma to w zadkach. Dlatego zamiast wrzucac na YT powinien z nimi pogadac. Moze dotrze, choc nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powinien z nimi pogadac

Gdybym był z kumplem albo w większym towarzystwie to na pewno bym pogadał i źle by się to skończyło się dla tego typka co robił miny. Bo takich prostaków nie trawię. Ale nie wykluczone że Policja ich namierzy. Jeśli będzie jakaś konfrontacja albo sprawa w sądzie to na pewno wezmę ze sobą paru silnych kumpli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogróżki? Z własnych obserwacji, czytania forów i innych treści w necie wnioskuję, ze na 99% przy próbie zwrócenia uwagi typek by wysiadł i wystartował z łapami. A tacy potrafią byc agresywni nawet na komendzie czy w gmachu sądu. Więc wole się zabezpieczyć i mieć przy okazji świadków. Jak np. zacznie pyskować to mogę go podać do sądu cywilnego i uzyskać odszkodowanie za zniewagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oto Polska właśnie... Chamstwo, chamstwem zwalczać... Pięknie.

Rozumiem, że Ty byś powiedział "Szanowny Panie czy byłby Pan uprzejmy nie wymuszać pierwszeństwa w stosunku do roweru, bo to jest  niezgodne z prawem o ruchu drogowym"? Równie dobrze mógłbyś tak powiedzieć do małpy. A w odpowiedzi pewnie byś usłyszał "sp...laj ch... bo w ryj".

Nie rozumiem Waszego oburzenia. Najlepiej ignorować, olewać, bo tak wygodniej ? A następnym razem typek wyjedzie komuś jadącemu ścieżka powiedzmy 30 km/h i dojdzie do nieszczęścia. Kiedyś rozmawiałem z facetem, który miał taki wypadek. I leczenie trwało bardzo długo :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A lepiej iść z nim na ustawkę z jak to nazwałeś paroma silnymi kumplami? Bzdura totalna...

 

Przyzwyczaj się do tego, że tak się jeździ po mieście, to samo jest w przypadku jazdy w samochodzie, bycia pieszym i osobom jadącą na rowerze. Każdy łamie, nagina przepisy na swoją korzyść, każdy wymusza pierwszeństwo, ponieważ tak wygląda jazda bo mieście i tylko od Twojego pojęcia, obycia, doświadczenia w jeździe w takim ruchu ulicznym, ale jednocześnie od takiego zmysłu jak przewidywanie będzie zależeć jak długo pojeździsz bez szwanku...

 

Oczywiście znajdą się też takie kozaki jak ty, którzy zwołają kilku kumpli i urządzą sobie polowanie, no ale co kto woli. Ja jednak wolałbym iść na rower, spotkać się z dziewczyną lub poczytać książkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] A następnym razem typek wyjedzie komuś jadącemu ścieżka powiedzmy 30 km/h i dojdzie do nieszczęścia. Kiedyś rozmawiałem z facetem, który miał taki wypadek. I leczenie trwało bardzo długo :verymad:

 

Gdy taka DDRką jedzie 30 i > to sam sie prosi o nieszczęscie. Niektórzy kierowcy chętnie  ustępują rowerzystom, ale trzeba dac im szansę...

 

PozdrawiamM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

byś powiedział "Szanowny Panie czy byłby Pan uprzejmy nie wymuszać pierwszeństwa w stosunku do roweru, bo to jest niezgodne z prawem o ruchu drogowym"?

Dokladnie tak :P Powiem więcej, jednym z najbardziej przepraszających mnie ludzi był właśnie ten, którego poprosiłem o opuszczenie szybki i zwróciłem bardzo grzecznie uwagę. (Inna sprawa, że powody do instruowania ludzi zdarzają mi się na rowerze strasznie rzadko i jakoś nie mam okazji do rozmów na drodze...)

A tak poza tym, największą złość wzbudził tępy wyraz twarzy pasażera (zapewne niezależny od środka transportu pory dnia i roku), ale w tytule jest chamstwo kierowców :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepiej iść z nim na ustawkę z jak to nazwałeś paroma silnymi kumplami?

 Napisałem i napiszę jeszcze raz - chodzi mi o asekuracje na wypadek napaści fizycznej/słownej oraz świadków. żadną tam USTAWKĘ, która jest dobra dla kiboli!!!

Dobra, dla mnie EOT :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale nie wykluczone że Policja ich namierzy.

 

Za takie zawracanie czterech liter takimi bzdetami powinny być surowe kary finansowe. A jak nie to przynajmniej zdrowy opieprz. Od razu by się odniechciało z igły robić widły. Niech każdy idzie z taką pierdołą to panowie na komisariacie nic innego do roboty nie będą mieli tylko zajmowanie się "beksami" co to "panie bo mi drogę zajechali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, kierownik dacii to prostak albo sie zagapil, swoja droga wg mnie powinni przestac sprzedawac rejestratory, bylem swiadkiem kiedy koles z rejestratorem chcac miec dobre nagranie naprawde powodowal zagrozenie w ruchu drogowym zatrzymujac sie w zupelnie nie racjonalnych miejscach puszczajac przechodniow na druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie zawracanie czterech liter takimi bzdetami powinny być surowe kary finansowe. A jak nie to przynajmniej zdrowy opieprz. Od razu by się odniechciało z igły robić widły. Niech każdy idzie z taką pierdołą to panowie na komisariacie nic innego do roboty nie będą mieli tylko zajmowanie się "beksami" co to "panie bo mi drogę zajechali".

Dobra, jeszcze raz odpowiem. Policja uruchomiła specjalne skrzynki mailowe do przesyłania nagrań, więc nigdzie nie chodziłem. Dla ciebie pierdoła? To pojedź na Zachód i zobacz jak tam ludzie jeżdżą. Rowerzyści i piesi są traktowani jak święte krowy. Wystarczy że pieszy zbliży się do przejścia a samochody od razu stają. Ale w Polsce dalej niektórzy mają mentalność kmiota - a co to tam jakiś rower, "pedalot" na drodze będzie mi to zawadzał. Smutne jest to, że wy rowerzyści nie widzicie w tym zagrożenia dla siebie.

A pojemność serwerów YT jest praktycznie nieograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się tyle rozpisywać i wywodzić na temat tak oczywisty...

 

Przepisy mówią wyraźnie, że jeżeli zmusimy kogoś wbrew przepisów do reakcji typu: zmiana kierunku ruchu, zahamowanie, itd. to powodujemy wymuszenie w ruchu drogowym co jest złamaniem przepisów...

 

Nie ma moim zdaniem złamania przepisów bardziej czy mniej, to jest system zero-jedynkowy.

 

Więc gość na filmiku złamał przepisy i należy mu się adekwatna kara.

 

To o czym piszecie, że się zagapił, że to lekkie wymuszenie ... to jakieś chore brednie.

 

Człowiek za kierownicą popełnia błąd, łamie przepisy i jak autor tematu napisał, jeszcze obraźliwie gestykulował potwierdzając że przepisy jak i rowerzystę ma w głębokim poważaniu...

 

Jeżeli za taką głupotę i błąd otrzymałby karę i udowodniłoby mu to, że kara w tym kraju jest nieunikniona, to następnym razem może to zapobiec tragedii na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...