Skocz do zawartości

[Zakup Rower] Proszę o pomoc - do 3.000 zł


se7en86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


 


Od tygodnia napadł mnie zakup nowego roweru i od tygodnia chodzę po internecie i sklepach i nie wiem co mam wybrać. Bardzo proszę o pomoc.


 


Rower będę wykorzystywać amatorsko i można powiedzieć prawie zawodowo - trochę szosy, las, szutry, błoto itp.


 


Max na rower chcę wydać 3.000 zł.


 


Oglądam i biorę pod uwagę następujące modele:


 


KROSS LEVEL A6


KROSS LEVEL B4


MERIDA BIG 7 300


TREK XCALIBER 7


 


Zastanawiam się nad rozmiarem kół i chyba 26 są za małe - mam 180 cm i waga 99 kg.


 


Obowiązek to hamulce hydrauliczne i dobry osprzęt. Co jest godne uwagi lub inne modele warte polecenia.


 


Proszę o pomoc - z góry dziękuję. Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci polecam te dwa mają juz ramę z główką taperowaną  http://allegro.pl/northtec-rower-gravity-mtb-27-5-poz-deore-alivio-i4497073565.html

 

i troche ponad budżet ale zawsze można spytać się o rabat  http://allegro.pl/rower-northtec-gravity-xt-27-5-hydraulika-2014-i4473711059.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do pytania i wrzucę swojąpropozycje/pytanie, bo już raz o tym pisałem ale okazało się że w złej kategorii forum :/

 

no więc tak...

 

jestem tu totalnie nowy ale przejdę do meritum (i licze że mnie od razu nie zbanujecie)...

Teraz mocno się nad nim zastanawiam na takim sprzętem http://www.giantfabryczna.pl/pl-pl/bikes/model/roam.0.disc.2015/17684/76315/#specifications. widzę te oferty co wrzucasz i myślę że ja już wolę chyba dać więcej i mieć całość prawie osprzętu na deore np w takim sprzęcie. Tu moje pytanie -  Ktoś miał już do czynienia z takim cudem? podoba mi się geometria ramy a to że rower się komuś podoba i się nim jara to chyba ważne ;) w tym tez jest octalink ale to po jakimś czasie można się bawić w wymianę suportu na jakiegoś hollowtecha i przy okazji korby tez ;)

 

btw. wiem że to cross - rower ma byc do wszystkiego więc stąd ten wybór - miasto i lekki teren + asfalt poza miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale...

 

mam takie same zapotrzebowania co autor wątku:

szosa i teren

amorek z przodu

tarcze na hamulcach...

 

chciałbym podpytać czy ktoś zna te Gianty i może powiedzieć coś o nich...

 

poza tym to forum nie jest tylko i wyłącznie mtb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rower jest w tej cenie to nic specjalnego nie oferuje napęd deore jeszcze ujdzie ale amortyzator to mógłby być z blokada skoku na kierownicy zwłaszcza że chcesz dużo jeździć asfaltem, Kross evado z tego roku daję powietrzny i mozna go juz kupić za 2800 zł było o tym nie dawno na forum do tego koła mogli juz dac jakieś firmowe sztyca karbonowa fajnie tylko ma nietypową średnicę ale da się taki rozmiar kupić ale geo juz ma lekko sportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...