Skocz do zawartości

[sztyca] ruch siodełka na boki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Ostatnio zaczęła mi skrzypieć sztyca. Przesmarowałem ramę małą ilością smaru od środka. Wszystko było ok do momentu kiedy nie musiałem wsunąć sztycy do końca. Smar się rozprowadził po całej sztycy, a siodełko dość swobodnie można przekręcić na boki. Próbowałem dokręcić mocniej szybkozamykacz, ale nie pomogło. 
Mogę wziąć zwykłą obejmę i spróbować ją mocniej skręcić? Nie grozi to uszkodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sztyca obraca sie w ramie czy siodelko na koncu sztycy? Dobrze dopasowana sztyca nie ma prawa sie przesuwac, moze masz zle dobrany rozmiar sztycy albo zacisku, ewentualnie znieksztalcona rame? Porad o niesmarowaniu sie lepiej nie sluchaj, chyba ze chcesz za kilka lat ta sztyce wyciagac w imadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak że wyciągnąłem całą sztycę. Wyczyściłem ją, i wsadziłem ponownie. A i trochę wyczyściłem miejsce zacisku w rurze podsiodłowej. Resztę smaru zostawiłem

Wszystko teraz gra, sztyca jest nasmarowana w środku, a na zewnątrz ok. Trzeba tylko uważać kiedy się ją chowa do końca, bo smar może się rozprowadzić po całej sztycy i będzie jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...