Skocz do zawartości

[spd][click'r] Pierwsze prawdziwe buty rowerowe+pedały


bdkacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Wraz ze zmianą sprzętu z zabytkowego gianta gsr 400 z tradycyjnymi pedałami  na Unibike Flite 29 postanowiłem "pójść" też w prawdziwe buty i pedały. Znalazłem shimano   SH-CT45 http://www.bikestacja.pl/pl/buty-spd-shimano-sh-ct45-szare.html , które podobają mi się po prostu jako buty (nie jestem w stanie ocenić ich walorów jako butów rowerowych) no i zostaje kwestia doboru pedałów. Do wyboru mam teortycznie pod system click'r trzy modele : T400,T420 i PD-MT50.  T420 wstępnie wykluczyłem,bo czytałem,że take pedały mają tendencję do obracania się stroną do wpinania do dołu i trzeba przed wpięciem obracać pedały - no i zakładam,że "pokocham" wpinane buty i zwykłych raczej na rower będę unikał. Zostały T400 i MT50. Te drugie wyglądają na bardziej profesjonalne od T400,ale i też są najcięższe z całej trójki.

 

Dziennie robię rekreacyjnie 30-40 km głównie łąki i lasy ,ale raczej po  równym (centralna Polska). 

 

Doradźcie co wybrać  na początek z w/w,a może w ogóle inne (nie click'r) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty kupuj jakie Ci się podobają, do nich i tak bloków nie dodają, więc bez różnicy. Co się komu podoba :P A pedały to ja od tego sezonu jeżdżę w SPD i mam m647, a ostatnio do trekkinga dokupiłem T420 i wcale nie jest prawdą, że te pedały odwracają się niewłaściwą stroną do góry (może dlatego, że jeszcze za dużo nie mają przejechane i się jeszcze nie wyrobiły za bardzo). Generalnie więc mam porównanie siły sprężyny zwykłe SPD i Click'r i na Twoim miejscu brałbym zwykłe SPD - Click'r to takie pedały dla dzieci jeśli chodzi o siłę wpinania/wypinania - ustawienie MIN w zwykłych SPD w zupełności wystarcza jak ktoś chce się lekko wypinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...