Skocz do zawartości

[Spinka]Czy warto ?


jhmp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem wyczyścić napęd w swoim rowerze, jednak stwierdziłem że przydało by się rozpiąć łańcuch i wyczyścić wszystko szczoteczką. Mój łańcuch to Shimano HG40 a kaseta Shimano HG31. Czy jest sens inwestować w spinke? Ile ona kosztuje i jak ją zamontować. Na tym łańcuchu i kasesie przejechałem od nowości ok. 600km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odpowiednią do łańcucha (więc teoretycznie i do kasety). Do HG40 z tego co pamiętam pasuje Accent i Shimano, SRAM jest za wąski ale poszukaj na forum. 

 

A jak założyć? Rozkuwasz pół ogniwa (tą szerszą część - zewnętrzne blaszki) i zastępujesz je spinką. Banalna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzaj spinkę i się nawet nie zastanawiaj, ja też miałem opory żeby założyć a teraz nie wyobrażam sobie łańucha bez tego elementu. Mycie łańucha szczotką to dobre kilkanaście/ kilkadziesiąt minut + uwalone wszystko dookoła. Shake to chwila i łańuch mega czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim: ile kosztuje to zależy gdzie kupisz średnio z 7 zeta za 0,5 litra

 

Już lepiej kupić rozcienczalnik ekstrakcyjny, efekt ten sam a cena dwa razy niższa.

PS. Wiem że rozcienczalnik to co innego niż rozpuszczalnik ale na łańcuch działa tak samo, empirycznie sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaka jest oszczędność na takiej benzynie w skali roku - kilka złotych? Ja zużywam maksymalnie dwie półlitrowe butelki na rok, do tego można stosować jakieś zamienniki - miałem kiedyś rozpuszczalnik który bardzo dobrze czyścił a dałem za niego 3,5 za 0.5 litra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są stanowiska w kwestii spinka-brak spinki. Ja akurat nie stosuję spinki. Wolę mieć pewność, że w samym środku maratonu nie rozepnie mi się łańcuch. Nie zdejmuję łańcucha do czyszczenia, a stosuję maszynkę Barbieri + specjalny odtłuszczasz w płynie. Dzięki temu w 3 minuty mam łańcuch jak nowy i nie suszę łańcucha na wiór ani nie uszkadzam ogniw uderzaniem jedno o drugie w "szejkowaniu"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...