Skocz do zawartości

[spodenki] Przetarcia skóry


fragi

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem swoją pierwszą szosówkę i dopiero wczoraj miałem okazję wybrać się gdzieś dalej.  Trasa liczyła 65km.

 

Spodenki które mam są bez wkładki. Wczoraj zauważyłem też że mam lekko obtarte okolice pachwin. Czy brak wkładki mógł sie do tego przyczynić ?

 

Zazwyczaj robiłem dużo krótsze trasy i było wszystko okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki, spodenki, bielizna, nowe siodełko to jedno. Można powiedzieć, że najłatwiejsze ale nie koniecznie najważniejsze. Przecież kiedyś robiło się wielkie dystanse na standardowych siodełkach w Wigry 3, w spodenkach dżinsowych i było dobrze. Kluczowa jest pozycja na rowerze a skrajnie znaczące jest ustawienie siodełka, zwłaszcza w szosówce. Tutaj każda niedoróbka zemści się raczej prędzej niż później.

 

Od momentu kiedy kupiłem Brooksa Swift, a będzie to już około 700 km temu, nieustannie walczę o idealne ustawienie siodełka i powoli zbliżam się do finału. Na początku otarcia miałem po 20 km, a po ostatnich 85 km nie zarejestrowałem żadnego.

Wysokość, przesunięcie przód/tył i pochylenie nosa daje takie multum ustawień, że oszaleć można. Przy jednych ustawieniach pachwiny dostają za swoje, w innych krocze. Pomocne jest jarzmo z bezstopniową regulacja pochyłu.

Otarcia pachwin wyeliminowałem za pomocą lekkiego pochylenia nosa, przynajmniej tak mi się teraz wydaje. Zaznaczam lekkiego, możliwego do uzyskania tylko przy bezstopniowej regulacji. Przy zbyt dużym tyłek zjeżdża do przodu i dalej jest źle bo nadgarstki cierpią a co 100 metrów trzeba się poprawiać. 

 

Można się też wspomagać produktami farmaceutycznymi jak Sudocrem, przez niektórych nazywany Cudokrem, który zawiera w sobie cynk i bardzo małe ilości alkoholu działające bakteriobójczo. Efekty są spektakularne. Świetnie leczy otarcia a i bardzo dobrze sprawuje się prewencyjnie, do posmarowania najbardziej narażonych miejsc tuż przed jazdą. Rossmann ma swoją wersję tego kremu, tańszego ale podobno równie dobrze działającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odpowiednik z Rossmanna? Myślałem o tym:

http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydream-Extrasensitive-krem-do-ciala-przeciw-odparzeniom-100-ml-,107344,1663,6088 ma w składzie cynk, pantenol

a jeszcze jest taki

- http://www.rossnet.pl/Produkt/Nivea-Baby-kojacy-krem-przeciw-odparzeniom-100-ml,96919,1663,6088 również zawiera cynk (20%).

 

Ja osobiście używałem tylko Sudocremu i mogę polecić. Jak miesiąc temu po upalnej jeździe i jeszcze niedopracowanym ustawieniu siodełka wierzchnia warstwa naskórka w okolicach pachwiny dosłownie mi pękła na długości ok 4 cm to sudocrem zaleczył ranę w ciągu 2 dni. Po tym czasie przestała być odczuwalna, nawet na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...