Skocz do zawartości

[rower] Kupno roweru górskiego do +-1200zł


gucio6

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać. Zarejestrowałem się tutaj przed chwilą ale myślę że stanę się częstrzym gościem tutaj. Zaczynam wraz z żoną przygodę z rowerami. Na początek kupno roweru dla mnie... wiec tak... mam 177cm wzrostu i 84kg. Szukam dla siebie czegoś odpowiedniego w cenie mniej więcej 1200zł. Z pewnością nie jest to dużo jak na dobry rower ale na przyzwoity raczej starczy, tym bardziej że jestem zwolennikiem NIE kupowania chińszczyzny itp za 500zł. Ostatnio oglądaliśmy w sklepie Martes Sport rowery Kross, przykuł moją uwagę model Black Edition (czyba 2) ale na stronie Kross'a wogóle nie można znaleźć tej wersjii roweru dlatego nie wiem czy to nie jest jakiś uboższy wypust Krossa dla tego sklepu. W internecie również wpadł mi w oko model Level A2.

 

Zwracam się do Was z prośbą bo nie wiem na co zwracać uwagę a na co nie. Generalnie lubie jak rower jest taki trochę gadżeciarski... białe napisy na oponach, ciekawe malowanie, słyszałem też o blokadzie amortyzatora w manetce.

Ogólnie lubię wspierać polski rynek dlatego większy nacisk mam na Kross'a albo Rometa choć jeśli jest coś innego w podobnych pieniądzach co wyraźnie jest lepsze bądź w lepszej technologii to wezmę to pod uwagę.

 

Czekam na wasze propozycje co do rowerów jak i tego na co ewentualnie mam zwracać uwagę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2 jest sporo droższy od zakładanego budżetu wiec sprecyzuj max ile możesz wydać. Generalnie w tej kwocie jest absolutna podstawa podstawy i służy do jazdy tylko i wyłącznie rekreacyjnej. Część producentów nawet nie ma oferty na okolicę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał Cię rozczarować .. wszystko to chińszczyzna. Nawet jak wydasz 10.000zł to masz ramy z tajwanu. Producenci tylko te rowery składają, na częściach które im dostarczą.

A2 jeszcze dwa lata temu można było kupić za około 1300zł, obecnie jest to niemożliwe. Ale na takim samym (albo bardzo bardzo podobnym) osprzęcie możesz kupić scud argon/kands 1300/lazaro ev-3 : nie mają żadnych gadżetów ale za to mają porządny osprzęt jak na ten segment cenowym. Tutaj rzuć okiem na co zwracać uwagę podczas zakupów: http://kolarstwo.startfit.pl/jak-zaczac-przygode-z-mtb/rower-mtb-do-1000zl/ - a ten Black Edition to z tego co kojarzę to tylko odmiana dla Martens Sport tego samego modelu A2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marco68, dlaczego używasz liczby mnogiej? Ja np. ani nie polecam, ani nie odradzam, każdy zainteresowany produktami Krossa powinien wysnuć własne wnioski czy mu się pewne ryzyko kalkuluje czy nie.

Takie namolne ostrzeżenia w każdym wątku mogą wbrew pozorom przynieść odwrotny skutek, bo może sam czujesz się oszukany, a może ktoś za to płaci, nie uważasz?

Kolega, który ostatnio opisał swój problem, nie lata z tym po całym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mi się po prostu zapala lampka ostrzegawcza zarówno jak ktoś wszędzie coś bardzo mocno poleca jak i odradza ;)

Nawet będąc pokrzywdzonym nie wyobrażam sobie marnowania prywatnego czasu na skakanie po forum i pisanie o tym w każdym temacie gdzie padnie nazwa na K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ni polecamy produktów firmy Kross a dlaczego?

 

Rozdwojenie jaźni czy pluralis majestatis?

Mów za siebie. I, co by nie mówić, większość rowerów Krossa jest OK a wpadki zdarzają się najlepszym-pękają i Gianty, Gary Fishery, Treki i Kony. A wziąwszy pod uwagę 1,2 mln sprzedanych w 2013 rowerów i 40% udział w rynku Krossa nie dziwi nic, że częściej słyszy się o Krossach niż innych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Puklus

Zgadzam się. A wiesz z czego często to wynika? Z tego, że dealerzy nie znają procedur reklamacyjnych i starają się tak sprawy ogonem wykręcać aby klient zdecydował się na płatną naprawę niż nieokreślony czas bez roweru. Inna sprawa, oczywiście, że producent powinien zwracać na to baczną uwagę-wali to przecież bezpośrednio w jego reputację i postrzeganie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower będzie dla mnie służył tylko rekreacyjnie, pojeżdzić co 2-3 dzień ok. 20km

A co myślicie o rowerze Kands Energy 1300??

Czy jest sens dopłacać ok.200zł aby mieć tarczowe hamulce???

W Krossach podoba mi się ich górna kwadratowa rama.

 

Na tą chwile, po kilku dniach czytania oglądania biorę pod uwagę Kross'a i Kands'a

 

A co do ceny to początkowo planowałem max 1200zł ale jeśli będzie coś lepsze i droższe np o 200-250zł to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...