Skocz do zawartości

[napęd] Jak dobrać przerzutki do korby i kasety?


cloudior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy mógłbym zasięgnąć porady specjalistów w następującej sprawie.

 

Mam korbę Deore FC-M460 (dł. korb 170mm, tarcze: 44X32X22, HOLLOWTECH ) i chciałbym dobrać do niej nową przerzutkę przednią z grupy Deore LX - ale jest pełno oznaczeń długości/średnicy/jakiś redukcji...przyznaję, że jestem w temacie sprzętu totalnym lamerem :033: O jakich parametrach przerzutkę powinienem wybrać?

 

Druga sprawa dotyczy przerzutki tylnej. Chcę kupić kasetę Deore HG50 9speed i do tego przerzutkę Deore XT? Czy to razem będzie pasowało do siebie ? (i współpracowało z przodem tj. wspomnianą korbą i przednim LXem :D ) ?? Jakiego tego XTka kupić? Z długim wózkiem?

 

Będę dozgonnie wdzięczny za dokładne porady i wyrozumiałość dla mojej niewiedzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdz jaki rama ma ciag linki - gorny badz dolny. Druga sprawa to srednica obejmy przednie przerzutki - tez zalezy do ramy , z reguly 31,8 badz 34,9.

 

Te nowe LX z tego co wiem maja redukcje wiec sa i pod jeden i pod drugi wymiar no i uniwersalny ciag gorny/dolny wiec nie powinno byc problemu.

 

Jaka masz rame ? Bo jak np fulla jakiegos to czasem wazna jest kwestia czy wozek ma byc typu down swing czy top swing - poszukaj o tym na forum badz www.google.pl :033: . Jak zwykla rama to wiekszaego znaczenia nie bedzie mialo.

 

Tak XT z tylu bedzie pasowal do kaset Deore i do reszty osprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...