Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[napęd] Jak dobrać przerzutki do korby i kasety?

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cloudior

cloudior

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 09:40

Witam!

Czy mógłbym zasięgnąć porady specjalistów w następującej sprawie.

Mam korbę Deore FC-M460 (dł. korb 170mm, tarcze: 44X32X22, HOLLOWTECH ) i chciałbym dobrać do niej nową przerzutkę przednią z grupy Deore LX - ale jest pełno oznaczeń długości/średnicy/jakiś redukcji...przyznaję, że jestem w temacie sprzętu totalnym lamerem :033: O jakich parametrach przerzutkę powinienem wybrać?

Druga sprawa dotyczy przerzutki tylnej. Chcę kupić kasetę Deore HG50 9speed i do tego przerzutkę Deore XT? Czy to razem będzie pasowało do siebie ? (i współpracowało z przodem tj. wspomnianą korbą i przednim LXem :D ) ?? Jakiego tego XTka kupić? Z długim wózkiem?

Będę dozgonnie wdzięczny za dokładne porady i wyrozumiałość dla mojej niewiedzy.

Pozdrawiam

Użytkownik Ecia edytował ten post 04 lipiec 2006 - 11:31

Reklama

Reklama
  • Google

#2 wookie

wookie

Master

• Elita
  • 1756 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 10:02

Po pierwsze sprawdz jaki rama ma ciag linki - gorny badz dolny. Druga sprawa to srednica obejmy przednie przerzutki - tez zalezy do ramy , z reguly 31,8 badz 34,9.

Te nowe LX z tego co wiem maja redukcje wiec sa i pod jeden i pod drugi wymiar no i uniwersalny ciag gorny/dolny wiec nie powinno byc problemu.

Jaka masz rame ? Bo jak np fulla jakiegos to czasem wazna jest kwestia czy wozek ma byc typu down swing czy top swing - poszukaj o tym na forum badz www.google.pl :033: . Jak zwykla rama to wiekszaego znaczenia nie bedzie mialo.

Tak XT z tylu bedzie pasowal do kaset Deore i do reszty osprzetu.
http://www.mm-foto.pl

Powrót do dawnej miłości ;]

#3 cloudior

cloudior

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 10:35

Hej!

Dzięki za odpowiedź.

Mam Treka 4100 19,5''.

Pozdrawiam

Załączam zdjęcie przedniej przerzutki. Może teraz będzie jaśniej :033:

#4 Ecia

Ecia

Wersja Terenowa

• Elita
  • 10315 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 11:31

Poczytaj: ZASADY PISANIA NOWCY TEMATóW. Następny źle nazwany temat poleci. Ten poprawiłam.
Pozdrówko porządkowe :) .
Daleko od szosy ;)

Gdzie jest RURA?

#5 Dualowiec Joe

Dualowiec Joe

Amator

• Nowy użytkownik
  • 68 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 11:51

pamietaj ze przy kopowaniu przerzutek musisz tez zwrocic uwage na manetki jakie masz poneiwaz nie do wsyzstkich rpzerzutek pasuja wsyzstkie manetki :) to tak na przyszlosc cu
http://www.mp3s.pl/rower/ cos dla kobiet lubiacych ostra jazde

Reklama

Reklama
  • Google

#6 cloudior

cloudior

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 12:00

Ups..przepraszam za nieuwagę.

Mam klamkomanetki Deore STM 510.

I czy może ktoś zindentyfikować typ mojej przerzutki ze zdjęcia powyżej? Top czy Down Swing?

Pozdrawiam