Skocz do zawartości

[napęd] Alivio 2015 - opinie


Bartek3033

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając maile, rzuciło mi się ogłoszenie centrumrowerowego, o nowej grupie.

Ktoś miał już z tym do czynienia z osprzętem alivio na 2015 rok? Najciekawsza zmiana, pojawiły się korby na hollowtecu. Jakieś porównanie do deore? Nie bardzo rozumiem tą polityke, za parę lat się okaże że nawet do altusa będa pchać 9 rzędów, hydraulike i sztywną oś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja wlasnie to nie do końca rozumiem.  skoro sie zacierają roznice cenowe i jakościowe, to na co jedna z grup, skorą 2 oferuje praktycznie to samo.

A co do samej korby, hmm  gdybym nie miał już kupionej starej na octa, to pewno bym się teraz skusił ;)


hmm te 40t na dużej to nie za mało trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z RD alivio, wrzucili tam sprężynę przy mocowaniu do ramy, jest to wiec swoiste uwstecznienie technologiczne, powracają majtajace się we wszystkie strony przerzutki. Cel był jeden, umniejszenie znaczenia srobki b w regulacji, amatorzy do których alivio jest kierowane często mieli z tym problemy. Poza tym pozostanie przy ciągu linki 1:2 w tym modelu niczego dobrego nie wróży. Moim zdaniem warta uwagi jest korba, ewentualnie manetki i kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bo jest już ostatnia z "tych". Jeszcze trochę i jej nie będzie więc i tak trzeba schodzić niżej z liczbą zębów.

 

Generalnie nie wiem po co to narzekanie. Myślę, że będzie zadowolona spora grupa użytkowników tej korby, w przyszłości kasety i manetek, która nie ma ochoty na przechodzenie w kierunki 10 sp. Gdybym nie miał zapasu ze starego wypustu Deore to akurat te korbę na pewno bym kupił. I to jeszcze na wielowpuście moim ulubionym mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam korbę 3 rzędową 44/34/24. Mimo że kondycje u mnie jest tragiczna 7 bieg na kasecie nie używam za często a 8 i 9 są ze tak powiem kurzem obrośnięte. Rower to enduro choć i tak dość lekki. szybkie równe odcinki, śmigam na trójcę w terenie cięższym na dwójce a jak sie robi srogo zarzucam jedynkę.

 

Niby 3ka nie potrzebna. Jednak moja koza to taki dość uniwersalny sprzęt, chcąc nie chcąc sporo pa asfalcie jeździ. W rowerku na oponkach 1.5 może taka korba nie ma sensu, ale u mnie by miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba w wersji na Octalink jest chyba na tyle kusząca, że ulegnę, bo moja 22/32/44 to jakiś żart w 29er - taki blat to tam pasuje jak świni siodło :icon_confused: A i może kasetę przytulę do kompletu.

Pytanie tylko o ten nowy rozstaw śrub czy on się przyjmie (już przyjął) w innych grupach czy tylko Alivio będzie miało dziwaczne blaty z BCD 96 mm? Bo jak tak to wróżę ich wysoką cenę przy wymianie :whistling: Od razu mogli zaszaleć i zmienić BCD młynka co by wsadzić 20T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...