Skocz do zawartości

[do 2000] rower z konkretnego sklepu, dylemat między crossem a 29erem


whst

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Po tym, jak skradziono mi mojego pięknego Lazaro Integrala V3 2013 rozpocząłem poszukiwania nowego sprzętu. Wybór padł na Northtec Caledon DB. Niestety, sklep, w którym chciałbym dokonać zakupu wyprzedał na dniach ostatnie sztuki. Chcę dokonać zakupu w konkretnym sklepie (rowerymultibenefit.pl) z uwagi na bon zniżkowy na 560 zł, który będę tam posiadał.

 

Sprzedawca proponuje Caledon VB (chciałbym trochę wyżej) ewentualnie Evado 2.0/3.0 lub Kellysy (tu cena się już zupełnie nie przekłada na osprzęt). Jest również propozycja zakupu 29era Northtec Cayon 2 AL i podmiany opon na trekkingowe i chyba ku tej opcji najbardziej się skłaniam.

 

Pytanie - czy sprawy takie jak geometria ramy nie będą mocno odczuwalne i ogólne przystosowanie roweru do mtb przy użytkowaniu tego roweru w większości na szosie? Nie powiem,  trochę mnie korci, żeby pośmigać po cięższym terenie, natomiast na tę chwilę priorytetem jest jednak rower na dojazdy do pracy, czyli 95% szosa.

 

Rama 19" (176 wzrostu, na 17" Integralu czułem się trochę za duży), rower do codziennego jeżdżenia 30+km, najchętniej z hamulcami tarczowymi.

 

Wszelkie rady mile widziane,

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rowerach mtb jeździec ma pozycję mniej komfortową tzn. jest bardziej pochylona zas na crossach jest bardziej wyprostowana to widac po samej długości górnej rury

 

w Caledonie 19" długośc efektywna wynosi 586 mm a Cayonie  600  a do tego inne kąty ramy więc sa trochę inne odczucia z jazdy ale jak taka bardziej sportowa pozycja nie bedzie Ci przeszkadzac to 29" mozesz jeździc crossowo ciut węższe oponki i po asfalcie mozna zasuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...