Skocz do zawartości

[2500 - 4000 PLN] rower crossowy 28"


D14V3L

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim wzroście to jednak rama powinna mieć 19 bądź 20 cali. 22 nawet jak na cross to będzie trochę sporo.

 

A sam rower na pewno markowy i sam napęd ma bardzo dobry. Choć ma też minusy w postaci hamulców i sprężynowego amortyzatora. I trzeba się zastanowić czy wolisz mieć napęd XT z gorszym amortyzatorem i hamulcami v-brake. Czy też napęd deore/slx z powietrznym amortyzatorem i hamulcami tarczowymi.

Bo jak napęd się zużywa tak hamulce i amortyzator jednak są w rowerze przez dłuższy czas. I łatwiej jest wymienić słabsze tarczówki na lepsze niż v-brake na tarcze. Tak samo taniej wymienić jakiś element napędu na wyższy niż amortyzator.

 

 

Co do Unibike Xenon to ma on jedynie trochę lepsze hamulce, ale za to nie ma powietrznego amortyzatora.

Po za tym amortyzatorem rower ma dobry osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost to jeszcze by podpasował ja mam ten sam wzrost i jezdzę na 21" w tej cenie nie ma co sie spodziewac napedu XT i powietrznego amortyzatora i doibrych hampli

mimo ze jest wyposazony w dobry osprzęt to nie wziąłbym go tylko ze względu na te hamulce amortyzator jakoś bym przezył a do tej ramy tarczówek juz nie założy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku też stałem się posiadaczem cube nature pro i polecam. Hamulce mimo że najniższy model to chodzą elegancko, mam 180 cm, ale nie pamiętam, czy rama to 50, czy 54, jedynie musiałem siodełko przesunąć bardziej na przód, bo mnie nadgarstki bolały. Kupowałem w skiteamie i z tego co koleś mówił to była ostatnia sztuka w Polsce, ale pewnie chodziło o ich sieć sklepów. Jak dla mnie rower pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaciek10, możesz sprawdzić jaki to rozmiar? Alan6R, no mówiłem, że Nature Pro już wyprzedany. Ale słyszałem, że model na 2015 ma być jeszcze fajniejszy, więc jest na co czekać. Swoją drogą szykuje się kolejny hit sprzedażowy, bo już tutaj na forum było kilka głosów ludzi, którzy nie kupili Nature Pro w tym roku i czekają na przyszły sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69, ja mam też 180 cm wzrostu i rama 50 jest zdecydowanie za mała w crossie. Akurat ten typ roweru, gdzie w większości jeździ się po mieście, utwardzonych ścieżkach itp, lepiej żeby był lekko za duży niż za mały. Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale ja tak to widzę. Zupełnie inaczej ma się sprawa w MTB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69, ja mam też 180 cm wzrostu i rama 50 jest zdecydowanie za mała w crossie. Akurat ten typ roweru, gdzie w większości jeździ się po mieście, utwardzonych ścieżkach itp, lepiej żeby był lekko za duży niż za mały. Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale ja tak to widzę. Zupełnie inaczej ma się 

ja napisałem  ze max do 180 cm choc niektórzy kupują na ten wzrost 19' bo wolą wyprostowaną pozycje na rowerze ja wolę bardziej sportową pozycję dlatego dla mnie przy 180 cm to 21" nie przecze twoim słowom bo wedlug mnie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...