Skocz do zawartości

[Grand Canyon AL SLX 7.9] na maraton


amauser

Rekomendowane odpowiedzi

mam Slx 7.9 i tak wczoraj zobaczyłem w specyfikacji zmianę. Zamiast kółek Mavic Crossride Disc pojawiły się  DT Swiss M1900 Spline, czyżby ciche wycofanie się z problematycznych piast ? Jak u was z luzami ? U mnie już wyczuwalne. Jeżeli robią taki manewr czyli coś to oznacza, bo chyba nie brak Crossride.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem na AL SLX 7.9 siedem płaskich maratonów. Gdybyście mieli jakieś pytania, śmiało.

 

Jaki masz rozmiar ramy? Ile masz wzrostu i nogi?

Ja mam 180cm i ok 84 (max 85 nogi) i generalnie wolałbym L, ale obawiam się o przekrok.

M tak średnio mi pasuje, nie jestem zwolennikiem wysuniętych na maksa sztyc.

 

Jak odczucia co do zwrotności, podjazdów i zjazdów.

Masz tam chyba 3x10. Ja rozważam AL SLX 9.9 gdzie jest 2x10 (z przodu 38/24) i zastanawiam się czy na prostych odcinkach nie zabraknie jednak kilku zębów oraz czy na podjazdach 24 nie będzie za dużo.

Jeżdżę na Mazovii i PolandBike - jednak trafiają się ostre podjazdy (np. Supraśl, Nidzica, Wąchock)

 

Dzięki

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor79, mam dokładnie takie same wymiary jak ty i od miesiąca jeżdżę na Grand Canyon AL 6.9 w rozmiarze M i pasuje idealnie. Krótsza górna rura w Canyonach wydaje się być zaprojektowana z myślą o ludziach którzy mają względnie długie nogi :)
Jeżeli chodzi o AL slx to za bardzo Ci nie pomogę ale jak byłem na jazdach testowych Canyona to dla porównania testowałem ten model (chyba carbonowy ale geometria jest zdaje się taka sama) i w tym wypadku Mka wydawała się troszkę za mała, chociażby sztyca była już dość mocno wysunięta. Z kolei Lka wydawała mi się troszkę za duża, przy ostrych skrętach lepiej się czułem na Mce AL 6.9 ale może to wynikało z braku obycia z bardziej sportową geometrią (w momencie jak testowałem miałem 7 letnią przerwę od MTB). Jeżeli chodzi o przekrok to już nie pamiętam ale w moim rowerze jest dość spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@amauser, Mam ten sam problem z wyborem, konfigurator podaje L a mam 190 i nogę 91 plus 105 kg.

 

Obecnie zastanawiam się nad dwoma modelami i też mam dylemat odnośnie rozmiarów.

Jeździć w maratonach nie zamierzam, raczej rekreacyjnie wyskoczyć na jakieś pagórki lub zrobić 70 km po ścieżkach.

 

Canyon SLX 7.9 w rozmiarze L

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3173 w cenie 5200 z dostawą i

Kellys TNT90 w rozmiarze 21

http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-90# w cenie około 4300 bo w takiej są dostępne ostatnie sztuki.

 

Jest jeszcze Cube Reaction 29 ale "niemiec" jak na razie nie chce zejść z ceny ...

 

Szkoda amauser, że nie zamówiłeś wcześniej bo jestem ciekawy jakie będą Twoje wrażenia z jazdy...

 

@zienio - napisałeś że przy podobnych wymiarach jak moje i amauser miałeś wyciągniętą sztycę prawie na maxa i to jest chyba ideał bo tak właśnie kombinują ludzie którzy jeżdżą w maratonach. Ale jak sobie patrzę na Twoje zdjęcia roweru i wyciągnięte siodełko ponad kierownicę to rzeczywiście się zastanawiam czy L ma sens przy takiej wymiarówce ....

 

W innym wątku kolega z forum napisał że rama to serce roweru, bo resztę się wymienia lub zużywa, tylko mnie bardziej interesuje wytrzymałość i frajda z jazdy niż amatorskie wyścigi więc będę wdzięczny za słowo komentarza o tych dwóch rowerach.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sam zastanawiam się nad tym rowerkiem (182 wzrost, 80kg wagi). Zastanawiam się tylko nad jednym - czy ten rower nie jest za bardzo PRO? (np. sztywna oś z tyłu, amorek FOX z milionem ustawień itd.)

Czy taki przeciętny śmiertelnik - amator, który śmiga rowerem dla przyjemności, od czasu do czasu maratonik wykorzysta potencjał tego rowerku? Czy lepiej zejść na przedział cenowy 4000 zł ?

Jestem ciekawy waszej opinii.

Pozdro

 

Edytowane przez 94ostry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@94ostry, Ja mam tylko problem z geometrią w AL SLX bo mam 190 cm i nie mogę się przymierzyć do XL, a na L siedzi się fajnie ale ... jakoś trochę wysoko ale fajnie ;-)

Rower bardziej PRO jeśli kupujesz go na lata będzie bardziej wytrzymały, a i wykorzystać będziesz mógł go w większej ilości miejsc.

Z rekreacją zostanie Ci tylko rekreacja - więc po co się ograniczać. W tej cenie nie kupuj tylko carbona (w skiteami jest jeden za 4700) weź alu bo na dłużej Ci wystarczy, z resztą gwarancja jest dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem przesyłkę z rowerem AL SLX 7.9 rozmiar XL. Mam 187cm wzrostu i 90cm przekrok, rower wraca do producenta. Stanowczo zbyt wysoki, od krocza do ramy mniej niż 5cm. Te opinie o wysokich przekrokach w Canyonach to jednak nie bajka. 

@marcusb nawet nie myśl o XL, chyba że masz przy swoim wzroście dużo ponad 90cm w przekroku. L-ka będzie jak najbardzeij OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@amauser,

Dzięki za info. Przymierz się do L bo możesz być zadowolony.

 

W takim razie wygląda to tak ...

Przy wymiarach ok. 190 i około 92-93 przekrok 

 

XL nie ma sensu - można klejnoty stracić ;-)

L tu przekrok jest ok - ale - siedziałem na takiej ramie i mimo, iż mostek kierownicy był wymieniony na 120 mm siedziało się dość wysoko ale komfortowo, przy ostrych zjazdach będzie gorzej, 4 liter za siodło i też da radę - bardziej pro i sportowo.

 

Podsumowując poproszę kolegę o jeszcze jedną przymiarkę i albo się zdecyduję albo poszukam innej geometrii a szkoda bo rower, ramy, osprzęt super wykonane nawet dla ludzi z wagą powyżej 100 kg, mega sztywna konstrukcja mocne koło od wersji AL SLX 8.9.

 

Ciekawe co zmienią w kolekcji 2015..

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co Canyon'a - mają 183 wzrostu, noga 87 (od stopy do jajek) powinienem myślę o.... M (celowałem w L) ???? Pozdro

 

Tu nie trzeba nic celować a się zmierzyć i sprawdzić czy przypadkiem nie jesteś na skraju rozmiarów tak jak ja.

Ja mam problem bo dokładając 1cm do mojego przekroku z L wskazuję w rozmiar ramy XL.

 

Sprawdź w konfiguratorze jak będzie zmieniać się rozmiar ramy przy podaniu różnej długości nogi.

Najprościej znaleźć go w koszyku wybierajac "rozpocznij pomiar>>" jest gdzieś na stronie ale tak jest prościej.

 

Bazując na moich pomiarach w górę czyli do długości 92 cm powinieneś być w rozmiarze L, u mnie XL zaczyna się od 93cm więc zacznij schodzić w dół i podaj np 85 cm, zobacz gdzie zaczyna ci się się M-ka. 

 

Jeśli jesteś gdzieś w połowie rozmiaru i o ile nie masz za krótkich lub z długich rąk - przekrok i rama będą OK.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcus widzę, że kombinujesz w dalszym ciągu. Przymierzałeś L i sam widziałeś, że jest idealna. Mówiłem Ci, że sztyca była tylko wysunięta pode mnie.

 

Bo ja lubię zmęczyć temat do końca ;-)

A tak na poważnie to potrzebuję jeszcze jednej przymiarki aby się upewnić na 200%, więc będę wdzięczny za jeszcze jedną przymiarkę.

 

Przez moment w tym tygodniu był dostępny 9.9 zarówno XL jak i L - tak przez jakieś 2h ... więc nie złapałem.

Zostaje mi albo 8.9 albo 7.9 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcusb mówię Ci chłopie olej temat Canyona w rozmiarze XL. Mamy praktycznie taki sam przekrok i ja praktycznie siedziałem "klejnotami" na ramie, jeśli chcesz Canyona to tylko i wyłącznie L-ka dla Ciebie. Kilka postów wyżej pisał zienio że dla niego L okazała się idealna, a ma dokładnie te rozmiary co Ty. Nie komplikuj sam sobie życia  :)

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje poczekać te kilka dni do modeli 2015. Ewentualnie 8.9 lub 7.9 ... Ja niestety temat Canyona odpuszczam, XL-ka zbyt wysoka ale mogła być jak dla mnie nawet nieco dłuższa więc rozmiaru L już nawet nie zamówiłem. Dziś byłem u dealera Treka i za kilka dni będzie Superfly 7 z 2015

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to zostaje poczekać te kilka dni do modeli 2015. Ewentualnie 8.9 lub 7.9 ...

 

Wiesz w czwartek na stronie przez moment była zarówno Lka jak i XLka.

Napisałem maila zobaczę co odpowiedzą o dostępności ... oby nie to samo co o kołach dt-swiss w 7.9 - czyli że to był błąd ...

Może rzeczywiście warto poczekać dwa tygodnie do października... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomek nie ma mowy na kolejna przymiarkę. L-ka była dobra.

 

Jak nie to nie.

W sobotę przez przypadek w serwisie dorwałem XL i było lepiej.

Dziś zamówiłem XL - mam miesiąc na decyzję.

 

Jak nie będziesz bał się zburzyć swojego zdania na temat L-ki to dam Ci przymierzyć XL ;-)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...