Skocz do zawartości
  • 0

Kona One20 (2010)


Venomiz

Pytanie

Nazwa: Kona One20 (2010)
Data dodania: 06 sierpień 2014 - 18:33

Fabrycznie przeciętnie wyposażony, budżetowy full, ale mocno doinwestowany :)


Zobacz rower

 

Moją Konę kupiłem w 2011 roku dość okazyjnie, na wyprzedaży. Nie było mnie wtedy stać na porządnego fulla, więc zdecydowałem się kupić coś budżetowego i ulepszać moją maszynę w przyszłości. Fabrycznie była wyposażona w napęd Deore, brandowany przez Konę damper i fatalny widelec Rock Shox Dart 2. Z czasem wymieniłem w nim zawieszenie, napęd i trochę innych gratów, dzięki czemu rower jeździ zdecydowanie lepiej. Jest to mój pierwszy full i jestem z niego bardzo zadowolony, nigdy mnie chyba nie zawiódł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, Dart był tragiczny. Ma bardzo twardą sprężynę, a waży o ponad 1 kg więcej od Talasa, który mam teraz. Damper zmieniłem na Foxa Float CTD Remote (niestety wersja 2013 - z wielką manetką) i powiem tak; byłem zadowolony z pracy fabrycznego dampera przed zmianą, teraz za nic bym do niego nie wrócił. Fox jest mega czuły, nawet jadąc po kostce brukowej czuć różnicę między trybem C (Climb - najtwardszy), a T (Trail - pośredni). Co prawda miałem raz przygodę ze sprężyną od pokrętła i wydałem trochę na serwis, ale poza tym damper pracuje fenomenalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...