Skocz do zawartości

[Ankieta] Rozmiar kół w naszych rowerach


Rozmiar kół  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rozmiar kół w moim rowerze :



Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
 
Temat poprawiony , poprzedni zawierał znaczne błędy , wynikające z mojego słabego obycia z komputerem ;)

Świat MTB w ostatnim czasie mocno przyspieszył i na szlakach możemy spotkać nie tylko koła 26".

Trendy się zmieniają , ale wszystko wskazuje na to że koła w większym rozmiarze powolutku wypierają te na których poruszaliśmy się wszyscy jeszcze kilka lat temu.Czy tego chcemy czy nie , tak jak z napędami jak choćby 3x7 ,3x8 i 3x9 które coraz ciężej znaleźć w sklepach większość producentów przerzuca się na koła w o większej średnicy i za kilka? lat może wszyscy zapomnimy o rozmiarze 26" i przesiądziemy się na te które będą w sprzedaży ?

BTW : Ja z wyboru nadal korzystam z koła 26" , natomiast za sezon ,dwa,kto wie... ;)

Zapraszam do ankiety i dyskusji :)

 

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od 700 i nie było sensu zmieniać na 26", bo oznaczało to wymianę całego roweru. Niemniej w miarę możliwości przechodziłem na szersze opony z agresywniejszym bieżnikiem.

Pech chciał, że poszła rama w drugim rowerze (na miasto) i stanąłem przed dylematem co dalej. Padło na składanie nowego do lasu, a obecny zostanie przerobiony na miasto. Ponieważ nie było sensu mieszać rozmiarów kół, a i moda na 29" powolutku do nas docierała, a z nią części, to mam co mam czyli 29".

 

Dzisiaj ciężko mi powiedzieć czy tak samo bym wybrał, być może celowałbym w full-a 27,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na kołach 26" (2 lata temu 29" nie dominował jeszcze w sprzedaży, więc jako człowiek raczej konserwatywny w podejściu do nowości i gadzetów zostałem przy 26") Za kilka lat, gdy obecny rower się zużyje, na pewno spróbuję większego. Najprawdopodobniej 27,5", bo 29" wygląda dla mnie pokracznie.

 

Od czasu do czasu startuję w maratonach i zauważam znaczącą przewagę większych kół moich rywali na wyboistych trasach, gdzie 26" wpada w każdą dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190cm wzrostu,29 w fullu z małym skokiem.

Poza technicznymi zjazdami pokrywa 90% zastosowań ( tu się kłania bardziej skill i geometria niż rozmiar koła).

Fakt - nie ma takiej frajdy ( jeżdziłem 26 , 76, konwertowanym 27,5 z 26 ) np. na singlu,zwalnia z myślenia o optymalnym torze.

Na podjazdach miażdzy małe koło (im stromiej i trudniej tym różnica jest większa).

Jeżeli XC - warto lekkie 29,czy sztywne czy lekko bujane,im dalej w stronę enduro tym gorzej dla 29,koła zaczynają ważyć,ogonek przydługi itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 197 cm wzrostu i jeżdżę na 29". Mój poprzedni rower miał koła 26" widzę same korzyści. Mam większą przyczepność nikt za mną nie może nadąży, a poza tym rower w rozmiarze 23 na 26" wygląda według mnie śmiesznie tak samo jak S na 29". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...