Skocz do zawartości

(opona) Vittoria Rubino - ciśnienie


hadess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamówiłem opone Vittoria rubino 700x28c . Na oponie widnieje napis ze cisnienie w granicach 7-10 bar .

Moje pytanie jest takie czy faktycznie mam wbić ciśnienie np 9 bar ? ( zawsze wbijałem ok 4 , ale tez inna opona )

Dodam ze waże 90kg, opona bedzie założona na obrecz 19mm.

Jakie ciśnienie powinno byc najlepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze ciśnienia trzeba uwzględnić stan obręczy, ich zużycie, grubość ścian bocznych. Obręcz nosząca mocne ślady (z)użycia nie powinna być używana z takimi ciśnieniami, szczególnie przy oponie 28c, gdyż grozi to rozerwaniem obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś że na oponie widnieje ciśnienie 7-10 barów, a w ostatnim że 5-7? 

Napisałem że trzeba uważać z ciśnieniem przy mocno używanej lub zużytej obręczy, szczególnie jeśli jest to obręcz szosowa a opona ma 28mm. Jeśli obręcz jest ok to można napompować górne graniczne ciśnienie dla opony, chyba że producent obręczy ustalił jakieś limity ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok thx , Obrecz ma rok i 19mm szerokosc wewnetrznej.

 

Ps. Na stronie sklepu gdzie kupowałem była granica 7-10bar , a na oponie jest 5-7 bar , zaufam jednak producentowi ;)

 

 

 

 

A jeszcze takie pytanie- Byłem dzisiaj w sklepie za dętką ale sa z wentylkiem Dunlopa ( u siebie w starej mam samochodowy )

I serwisant ( sprzedawca )  powiedział ze mogą być kłopoty z ta dętka bo obrecz moze z nią nie wspołgrac. Czy to prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane producenta uznałbym za obowiązujące.

Jeśli masz wentyl samochodowy to obręcz współpracuje z dunlopem - jeśli chodzi o średnicę otworu. Jeśli chodzi o długość wentyla to może być niekompatybilnie jeśli obręcz ma wyższy profil - wtedy wentyl nie wystaje wystarczająco z obręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...