Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] Sram X-0 jaki wózek


pawelxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam wymienić w swoim rowerze manetki SRAM X-7 na Grip Shift X-0.

 

Posiadam kasetę SRAM PG 1050 11-32 i korbę SRAM x-7 3x10.

 

Przy okazji wymiany manetek myśle nad wymiana tylnej przerzutki na SRAM X-0 - i tutaj pytanie z jakim wózkiem wybrać - nie ukrywam że zalezałoby mi na srednim - tylko jak z kompatybilnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy zdarza się skrzyżować łańcuch i jeśli dasz przerzutkę ze średnim wózkiem to zablokujesz napęd. Jeśli pamiętasz o przekosach to może być średni. Rozsądek podpowiada długi.

O problemie ze średnim piszę z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni wózek nie powinien zablokować napędu, można nim obsłużyć korbę 3 tarczową 44-32-22 i kasetę 11-34 w całym zakresie przełożeń. 
Mam taki napęd i nigdy nie było problemu, nawet w przypadku maksymalnego krzyżowania  :thumbsup:

Wiem, że kol. "Puklus" też tak jeździ/jeździł, i nie ma problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój łańcuch nie jest za długi, kiedy był nieco (dokładnie o jedno pełne ogniwo) za długi wtedy właśnie działało gorzej ...

Przez blokowanie ja rozumiem położenie się przerzutki na płask/jej całkowite rozciągnięcie, bez możliwości zrzucenia biegu/wrzucenia na mniejszą koronkę kasety, gdy łańcuch z przodu jest na blacie. Jak łańuch był krótszy to przerzutka zawieszała się na drugiej koronce od góry, więc jeden bieg wcześniej.

Nie będę wnikał w czyjeś rowery i filozofię dobierania długości łańcucha/przerzutki ale stosuję tą samą metodę w pracy co we własnym rowerze i rezultat jest zawsze ten sam, identyczny z obserwacjami prywatnymi (przy zarówno dedykowanym jak i krótszym wózku przerzutki).

Z mojej strony podsumowanie: wózek długi jest dedykowany i działał będzie tak jak powinien i jak założył producent, średni to "samowolka" - jeśli nie zagra z napędem to trzeba będzie albo mieć dobrą pamięć w czasie jazdy albo sprzedawać przerzutkę i kupować kolejną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nikt tutaj sie nie chce kłócić :P Sam unikałem koszenia na 3x1 bo wiedziałem ze mam średni wózek i to może sie skończyć źle. Jednak kiedyś przez przypadek przy regulacji wrzuciłem aż do 1 biegu i co sie okazało, że wszystko jest lalunia :D co prawda poziomy wózek niektórych może napawać grozą ale nie mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...