Skocz do zawartości

[Amortyzator] Czy da się założyć amortyzator?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ma sztyca do amortyzatora? :)

 

Radzę ci się zapoznać z tym jaką masz sterówkę, są 1 calowe i 1 1/8 czyli ahead, to raczej taka podstawowa kwestia przy wyborze amortyzatora/widelca.

A jeśli chodzi o sam amor to raczej do 200 zł wszystko będzie tej samej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 cm to średnica osadzenia osprzętu na kierownicy ...

 

Powinieneś zmierzyć rurę sterowa widelca (jej zewnętrzną średnicę) najlepiej po jej demontażu ...

Poprawny pomiar jest tu najważniejszy ... 

Pomijam fakt że stary stalowy rower po wymianie sztywniaka na widelec amortyzowany może bardzo mocno ucierpieć na swojej geometrii .  

Zanim cokolwiek założysz zmierz wysokość starego widelca i dopytaj o wysokość widelca który planujesz kupić.

 

@Jaldd nie każdy amortyzator ze sterówką 1 i 1/8 jest w A-head ... i uwierz mi da się zrobić a-head na sterówce 1 cal.

 

Nie znasz nawet marki i modelu roweru który aktualnie posiadasz ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego po tej wymianie, rower może ucierpieć na swojej geometrii?

 

Bo zazwyczaj widelec amortyzowany jest wyższy od sztywnego widelca co w efekcie podniesie główkę ramy.

Zmiana wysokości o 2 cm robi już sporą różnicę w prowadzeniu. 

Jak dodatkowo rama jest w rozmiarze "na styk" podniesienie główki spowoduje zmniejszenie przekroku co może powodować kolizją przyrodzenia z rurą poziomą.

 

 

 

Myślę, że to raczej stery skręcane i średnica mostka. Przy sterówce 1" ten ma 22,2mm.

 

Możliwe że tak jest, nigdy nie mierzyłem średnicy mostka wpuszczanego :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...