Skocz do zawartości

[adapter] Rama bez mocowania hamulca tarczowego. A2Z adapter


TheGie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknęłam się na temat adaptera A2Z umożliwiającego montaż hamulca tarczowego w przypadku ramy nie posiadającej takiego mocowania. 
Z ciekawości, czy ktoś na żywo widział te rozwiązanie ? Czy spisuję się ? Czy nie wpływa niekorzystnie na ramę ? 
Adapter jest dostępny na polskim rynku w kwocie okoł o110-120zł .

Zdjęcia wyszukane w internetach :

23a2cec5a8568b93med.jpg

 

232f57e299e07424med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tym tematem dość żywo jak byłem bliski zakupu ramy Marin Qake wiec się wtrącę.

Jest wiele typów tych adapterów i wiele osób je stosuje, jeszcze nie słyszałem żeby komuś pękła rama z tego powodu. Myślę że warto zaryzykować, w przypadku niepowodzenia i tak strata raczej mało bolesna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No bo to chwila roboty a jak masz maszyny, piły taśmowe to njż naprawdę chwila. Czy można kupić blok aluminiowy np 7005 t6, do obróbki ... nie mam pojęcia ... trzeba by poszukać. Bo wiadomo stalowy to i ciężki i rdzewiał będzie a tytan ... no tytan tani nie jest i też cięższy do alu, a zwykłe alu jest zbyt ... nienadające sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu

Nie lepiej dospawać mocowanie hamulca? Są warsztaty, które to robią. Miałem ramę z dospawanym mocowaniem i do końca wszystko było ok. Mogę polecić warsztat ale w Toruniu. Zapłaciłem za to 100 zł 3 lata temu. 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu

100-wka piechotą nie chodzi. Jestem ciekawy tego rozwiązania, ponieważ w okresie zimowym czeka mnie kupno nowego koła, gdzie nie mam mocowania pod tarczę, a nie chciał bym kupować kółka pod V-ke, ponieważ jest mało przyszłościowe.....

 

Sagitt77 - adapter też kosztuję 100zł a nie ingerujesz mechanicznie w ramę. 
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu

Chyba nie , bo nikt nic nie pisze, a ja też jestem bardzo ciekaw zachowania takiego adaptera. Laaaat temu takie coś, jak nie miałem kasy na ramę pod tarcze to było by moje marzenie [emoji14]

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...