Skocz do zawartości

[recenzja roweru] Merida Speeder T1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Rower jaki wybrałem jest to Merida Speeder T1, obiecałem,że napiszę recenzję z użytkowania dla potencjalnych nabywców więc tak robię.Na stronie producenta można znaleźć szczegółowe informację dotyczące osprzętu oto link : http://www.rowerymerida.pl/produkt726/speeder-t1-rower-merida.html a tutaj w kilku punktach postaram się dodać swoją opinię:

 

ZASTOSOWANIE

Póki co przejechane mam 41 km, mogę powiedzieć, że rower spełnił moje oczekiwania.Chciałem kupić szybki rower w rozsądnej cenie i aby  dało się nim jeździć szybko po szosie ale także i po mieście.

 

PRĘDKOŚĆ

Dużego problemu na szosie nie miałem aby dorównywać innym amatorom, niektórzy z nich jeździli na typowych szosach.Pierwsze 20km nie schodziłem poniżej 30 km/h, kolejne 20 już się zdarzało.Kiedy się na nim położę prędkość od razu się podnosi o te 3 km/h.

 

KOMFORT

Rower ma prostą kierownicę wiec pozycja na nim jest dość wyprostowana co za tym idzie jest wygodniej jednak kiedy osiągamy większą prędkość aż kusi aby się położyć na kierownicy bo opory powietrza zaczynają przeszkadzać.Nie ma tutaj żadnego "baranka" jako kierownicy więc to jest mniej komfortowe ale wcale tak bardzo nie przeszkadza.Na przyszłość zamierzam zmodyfikować nieco kierownicę.

 

JAKOŚĆ KOMPONENTÓW

W mojej opinii osprzęt jest wystarczający dla początkującego rowerzysty.Za tą cenę ciężko kupić coś lepszego i nowego.W rowerze nie mam zbędnych dodatków takich jak chociażby nóżka, nie ma także hamulców tarczowych ( które widziałem w tej serii rowerów z ubiegłych lat)  a które tak bardzo mi nie są niezbędne, w zupełności V- brake mi odpowiadają.Pedały nie są plastikowe, rowerek bardzo lekki ok 11 kg jak na ten rodzaj.Przerzutka tylna Clarisa, działa bez zarzutów, przód Altus także działą poprawnie.

 

Mam nadzieję, że pomogłem potencjalnym nabywcom roweru.Za wszelkie błędy wynikające z mojej niewiedzy przepraszam i proszę o sprostowanie ich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-177621-0-28618700-1406800195_thumb.gif

post-177621-0-69550200-1406800312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...