Skocz do zawartości

[do 2000 zł] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Fuji wygląd bardzo oryginalny ,ale skoro Caledon ma lepsze części to kij z wyglądem. Czy naprawde nie ma żadnej alternatywy dla Caledona do 2tyś zł ? I takie pytanie gdzie mogę znaleźć jakieś informacje o najlepszych częściach , przerzutkach itd ?

Znalazłem jakiś blog z wp.pl o hierarchii grup osprzętu shimano ale nie mogę wkleić tu linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róźnica jest wielka im większa suma na rower tym on będzie lepszy tak jest ze wszystkim jeżeli to jest Kross Evado 5.0 z tego roku to jest najlepszą opcją i ja bym sie nie zastanawiał gdybym miał możliwość do zwiększenia budżetu

  dzięki za odpowiedź ;) a jeszcze mam pytanie; duża jest różnica pomiędzy evado 5 z tego roku a 2013 ? Bo ja mam zamiar kupić rower w połowie września i wiesz może czy będą jakieś promocje w tym okresie ?  Chciał bym wydać na rower ok 3000 zł osprzętem( jakieś rękawiczki, ubranie, zapasowa dętka itp.) a z tego co widzę to evado z tego roku kosztuje 3,5 tys ;/

No chyba że trochę później będą  jakieś promocje to mogę  trochę poczekać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross evado z tego roku ma powietrzny amortyzator z manetka na kierownicy co jest na plus ma inne hamulce w tamtym były elixiry 3 które róxnia się od shimano że są na płyn dot co jest dobre w jesli jeździsz w zimowych warunkach poniewaz płyn  ten nie traci swoich właściwości na mrozie ale ma tez minusy bo absorbuje wodę co jest powodem zapowietrzania się hamulców i rowery te róźnia sie piastami a reszta jest na podobnym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie ten unibike viper gts za 2099zł , czy poza tym że nie ma hamulców tarczowych , to nie jest lepiej wyposażonym od northteca?

Z tego co się orientuję to ma lepsze przerzutki i ramę ? Proszę o opinię.W razie ktoś by miał pomysł na rower w granicach 2 tyś nawet bez tarczówek to też proszę podrzucić jakieś propozycje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                     Northtec                  Unibike                  

 

  •  
  •  amortyzator                            +                                -
  • t. przerzutka                             -                                +
  • p.przerzutka                             0                               0
  • rama                                        0                               0
  • hamulce                                   +                              -
  • manetki                                    0                               0
  • korba                                       -                                +
  • piasty                                       +                               -
  • mostek ,kiera                            -                               + :icon_question:
  • sztyca                                       +                               -
  • kaseta                                      +                               -

 

                                                           5                              3

 

to jest moja subiektywna opinia decyzja jest twoja  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w łorsoł , przymierzyłem się to jakiego 13 kg gianta ,cena 22000 , przerzutki miał acera , facet gadał że to to kolekcja z 2014 r i że rozmiar XL ale na pytanie czy XL to rama 21 czy 23 nie umiał odpowiedzieć więc nie wiem z jaką ramą zamawiać northteca. Wymiar pasował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem tego gianta co mierzyłem jest giant crossowy Roam 2 Disc 2015 , jest to XL więc rama 23 , chyba numeracja ram 23 jest taka sama dla giantów ,northteców itd ? Czy każda firma ma swoją numeracje tak jak z numerami butów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Northteca to na stronie producenta podają że przednia przerzutka jest Alivio a w sklepie w Sochaczewie jest Tourneyi cena mniejsza o 140zł jakby to był jakiś inny model(i kolor taki jakiego nie oferuje strona producenta). Obdzwoniłem większość sklepów stacjonarnych i nie mam możliwośći obejrzenia tego modelu.

Gdybym trochę zwiększył budżet max do 2500zł to polecilibyście coś sprawdzonego co można brać w ciemno ? Coś co będzie dostępne w sklepach stacjonarnych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obejrzyj sobie Krossa Evado 5.0 model 2013:

 

http://www.mudserwis.com/kross-evado-5-0-2013#!#dane-techniczne

lub

http://www.top-narty.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=226269           ( uwaga Czechy,ale blisko granicy :laugh: )

 

i niższy model Kross Evado 4.0  2014:

 

http://krolestworowerow.pl/kross-evado-40-2014

lub

http://www.olimpiasport.pl/produkt/779.10070.5.htm

 

Jednak w tej cenie zeszłoroczny model Evado 5.0 to dobry wybór. :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Evado 5.0 to najleszy wybór ? Trochę drogawy ,czy firma kross to ta sama co robi rowery Grand ?

Mam dylemat naprawdę czy poświęcać więcej pieniędzy , czy może poczekać aż pojawi się northtec gdzies w okolicznym sklepie,lub czy w ogóle odłożyć kupno na następny sezon :icon_confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie northteca mozna znalęźć listę dystrybutorów i sklepów współpracujących z tą firmą

Można ją sobie wsadzić , tak samo jak zbywanie mnie przez biuro obsugi tej firmy.

 

Właśnie się trochę obawiam bo mam rower firmy grand i jestem z niego bardzo niezadowolony.

Poczekam trochę i się rozejrzę nie będę kupował na szybkiego żeby nie żałować.

Dzięki za opinie i pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam rower firmy grand i jestem z niego bardzo niezadowolony

Sorry, ale to argument w stylu "Jeździłem kiedyś Dacią Logan, więc nie kupię Laguny". Niezbyt sensowny w odniesieniu do samochodów, a jeszcze mniej - do tanich rowerów, gdzie "marka" zwykle znaczy tyle co "naklejka na ramie".

 

Co do Northteca to na stronie producenta podają że przednia przerzutka jest Alivio a w sklepie w Sochaczewie jest Tourneyi cena mniejsza o 140zł jakby to był jakiś inny model

Bo jest. Widziałeś Caledona VB z hamulcami typu v-brake, a polecany jest Caledon DB. Jeśli w tym sklepie kosztował aż 1800 zł, to cena zaiste zbójecka, bo na Allegro chodzi po ok 1350 zł (co i tak jest na granicy przyzwoitości).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś zamawiał może northteca z okolic kujawsko-pomorskiego ? chiałem sie dowiedziec czy warto zamowić przez internet,bo w pobliżu nigdzie nie moge znaleźć obdzwoniłem sklepy ze strony producenta w promieniu 150 km i nigdzie nie posiadają na stanie...;/ 
jeszcze jedno, czy rama 21 cali w tym rowerze była by dobra dla mojego 180 cm wzrostu ? no i czy ewentualnie dobrym wyborem byłbym unibike crosfire disc gts bądz elvado 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 183 cm wzrostu i "przymierzałem" 2 ramy northeca : 19 i 21 ostatecznie decydując się na 21. Sprzedawca mówił, że 180 cm to granica między 19 a 21, stąd długo nie mogłem podjąć decyzji przymierzając się do jednej i do drugiej ramy.Ostatecznie kupiłem 21 i uwazam, ze był to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...