Skocz do zawartości

[do 2000 zł] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam roweru crossowego do max 2 000 tyś zł. Mam 191 cm wzrostu i ok 92 kg wagi .Chciałbym mało awaryjny rower z hamulcami tarczowymi który wytrzymałby moją wagę, Poruszam się w 70% po utwardzonych drogach , reszta to jazda po grysie i innych polnych drogach.Do tej pory jeździłem słabej jakości rowerem górskim z niskiej półki na małym kole 26 , zbyt małym.

Napiszę że nie mam pojęcia jakie firmy produkują dobre rowery , oczywiście słyszałem coś o trekach czy giantach.

Szukam roweru który nie musiałbym modyfikować niczego wymieniać , nie znam się na tym w ogóle ,  chciałbym po prostu rower gotowy do jazdy bez żadnego grzebania.Do tej pory wpadły mi w oko rowery firmy Merida , szczególnie crossway 40 MD ,bardzo proszę o doradzenie mi czegoś na miarę moich potrzeb.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch bardziej podoba mi sie Norhtec Caledon ,  który z nich ma lepsze przerzutki i reszte tych dla mnie zupełnie nieznanych części a mających wpływ na jazde i żywotność? Rozumiem że Meridy raczej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuji bardzo fajny , tylko można jakiejś opinii ne jego temat ? Masz ? Jeździsz tym? Romet odpada raczej bo nie ma ramy 23 a taka raczej będzie na moje gabaryty .To samo Northec zbyt wiele opinii nie ma wcale na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuji bardzo fajny , tylko można jakiejś opinii ne jego temat ? Masz ? Jeździsz tym? Romet odpada raczej bo nie ma ramy 23 a taka raczej będzie na moje gabaryty .To samo Northec zbyt wiele opinii nie ma wcale na necie.

 

Do tego Fuji sam się przymierzam. Nie jest to najlepsza propozycja  pod względem cena/jakość, bo zawsze przebije go jakaś mniej uznana marka, która nie każe sobie dopłacać za naklejkę. No ale tym sposobem nikt by nie kupował tańszych Scottów czy Giantów tylko Kandsa lub Lazaro. Fuji to przede wszystkim solidna rama. Marka mało popularna w Polsce z uwagi na raczkującego importera, ale uznana na świecie. No i nie wygląda tak odpustowo jak Caledon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Caledon lepszy to ok , z tego co wyczytałem to obie te marki nie są zbyt popularne w Polsce (fuji) ,opinii nie ma , czy jakiś znajomy ma caledona czy po prostu ma solidny opis i dlatego go polecasz?

Bo szczerze mówiąc to był wolał jakiś bardzo popularny ,sprawdzony model niż iść w ciemno , po prostu sie dygam trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Northec jest często polecany na tym forum jeżeli chodzi o Crossy do 2tys. jak jestes nie pewny marki poszukaj na forum podobnych tematów i poczytaj wszystkie znane marki zaczynały tak jak firma northec teraz tym firmom płacisz za znaczek a ona oferuje Ci gorszy osprzęt, tak jest z telewizorami, butami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Northec'u są te same części shimano, sram co w rowerach "bardziej" znanych firm. A te rowery "bardziej" znanej firmy różnią się głównie napisem na ramie, szczególnie w tej cenie.

Nie można również pisać że jedna czy druga rama będzie lepsza, tylko dlatego że ma inny napis.

 

A chyba lepiej jeździć na rowerze z osprzętem o klasę czy dwie wyżej niż z napisem np. trek, specjalized czy merida i słabym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem , raczej chodzi mi czy użytkownicy forum lub Twoi znajomi , może Ty mialeś do czynienia z tą marką ,modelem ?

A wątki czytam tylko nie każdy ma ponad 90 kg i nie każdy rower  polecony chudszym będzie odpowiedni dla mnie.

Jeszcze wróce do caledona , czy da radę wozić tyle kilogramów w mojej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko że caledon jet tylko dostępny w internetowych sklepach :/ Stacjonarny sklep jest gdzieś na południu Polskie za daleko dla mnie , a chciałbym obejrzeć ,dopasować rame przed kupnem.

Może podsuniecie mi jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 , a chciałbym obejrzeć ,dopasować rame przed kupnem.

Może podsuniecie mi jakieś inne propozycje ?

z obejrzeniem to będziesz miał trudności ale do[pasować możesz sobie jak ja to zrobiłem miałem spisane wymiary ramy poszukałem roweru dostepnego w moim mieście z podobna geometria przymierzyłem sie i później zamówiłem w necie - pasował  :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na stronie internetowej producenta jest lista sklepów stacjonarnych, gdzie można spotkać rowery tej firmy. Sam z niej korzystałem szukając sklepu stacjonarnego, gdzie pokazano mi kilka rowerów do wyboru, mogłem się nimi przejechać i koniec końców zakupić Northec'a. Więc nie tylko sklep internetowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 Evado 5.0 w promocji:

 

http://www.goride.pl/kross-evado-50-2013-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-304.html

 

,a w czeskim Harrachovie o 210 zł taniej:

 

http://www.top-narty.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=226269

 

Nawiasem mówiąc ten Fuji to elegancka maszyna i u mnie wygrywa z Caledonem zdecydowanie wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie duża jest róznica między takim rowerem za 2000 zł a 2700 zł np Zethos vs NORTHTEC CALEDON? czy warto dołożyć  700 zł i kupić Zethos'a albo evado 5 w promocji ? 

róźnica jest wielka im większa suma na rower tym on będzie lepszy tak jest ze wszystkim jeżeli to jest Kross Evado 5.0 z tego roku to jest najlepszą opcją i ja bym sie nie zastanawiał gdybym miał możliwość do zwiększenia budżetu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...