Skocz do zawartości

[rama]Zmiana ramy


Kris01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż zakupiłem cenę za okazyjną cenę 100zł :D Wiem że nie jest to rower do robienia nei wiadomo jakich skoków, ale jest pewien problem, kupując go nei wiedziałem że aż tak zajaram się jeżdżeniem na kole, wskakiwaniem na rpzeszkody czyli mtb do streetu, i tu jest problem, kupiłem rower z ramą prostą czego teraz żałuję i chciałbym wymienić tylko ramę gdyż uważam że reszta jest ok, dałoby radę tak zrobić? Koła są 27 rower to Matrix dokłądnego modelu nie mam ani specyfikacji wiem tylko że jest dość stary, ale był co rok serwisowany :)

Więc jest opjca żeby zmienić ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdjęcia jutro a teraz na spokojnie, chcialbym mój rower z ramą prostą przerobić na rower mtb z ramąpochyła(wyższa przy kierownicy, niższa przy siodełku) aby dało radę porobić tricki, ramę może kupiłbym używaną tą do mtb street(rama w dół), czy da radę go tak przerobić? Koła są 27" jak się nie mylę,tylko nie wiem jaki rozmiar ramy i czy wg. coś takiego dałoby radę zrobić i ile by to wyniosło, sam poskładam, lub znajomy który zajmuje się rowerami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz lepiej ale nie do końca. Koła 27" nie istnieją, przeczytaj na oponie rozmiar i będzie wiadomo co masz. Klamoty zawsze da sie przełożyć ( w wiekszości przypadków) co nie znaczy że twoje koła, korba itp.. podołają takiemu stylowi jazdy. Szybko mogą stać się jajowate itp...

Pochyłość ramy zależy od jej geometrii i rozmiaru.

Nie ruszymy z miejsca nie wiedzac co masz.

Uzywaną ramę do dirt/street możesz mieć już za 200zł ale na pewno nie pod koła 27,5". nawet jeśli masz koła 26" nie wiadomo czy to zniosą. Fizycznie da się przełożyć (koła 26") nie ma problemu co nie znaczy że będzie to rower gotowy do takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nie będę szałal aż tak strasznie, lekkie górki czasem na koło, wskoczyć na jakiś murek i to raczej tyle :) Jutro poleca zdjecia,dzieki za tak szybki odzew i podtrzymanei na duchu :) Na części teraz miałbym do 400zł a na wiosnę coś mógłbym dorzucić nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić tylko przedstaw co masz, przede wszystkim z opony przeczytaj rozmiar koła. Będziemy myśleć co dalej, nikogo z pozytywną zajawką nie skreślamy i staramy się pomóc, po prostu to co napisałeś to był jeden wielki chaos.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy, stary rower mtb, nie nadaje się do streetu czy jak ty to nazywasz. Poczytaj trochę i dowiesz się jak wygląda taki rower. Na takiej ramie prędzej czy później ale raczej prędzej połamiesz nogi, ręce a może coš więcej.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. no czarno to widzę niestety.

Na dzień dobry do tej ramy potrzebujesz widelec, mostek, stery, korbę i parę innych bupereli.

Koła przełożysz ale długo nie wytrzymają.

Ja bym zbierał kasę i kupił sobie używany rower dirt/street. Myślę że już za 600zł znajdziesz coś co będzie na pewno o 100% lepsze od tego co możesz uzyskać próbując budować coś na podstawie swojego roweru. I na pewno wyjdzie taniej.

 

Przepraszam ale tak naprawdę to rower do jazdy po bułki i nic tu się nie nadaje do wykorzystania w rowerze Dirt/Street, po prostu nie wytrzyma, lubsię kompletnie nie nadaje do takiego stylu jazdy (np: ta korba z szajsmetalu z monstrualną zębatką)

 

Naprawdę radzę nie marnować kasy i zbierać na używany rower.

 

Pierwszy lepszy....

http://olx.pl/oferta/rower-dirt-street-CID767-ID6zsbJ.html#cc4c173dbf

 

http://olx.pl/oferta/destroyer-jump-ns-dirt-setreet-CID767-ID6u5KB.html#cc4c173dbf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa bo głównie stawiam na moto, a rowerem street chce tylko w wolnych chwilach, jako dodatek do sportów walki wyskoczyc w las na jakies "hopki", pośmgiać w jakies trasy 50km, wskoczyc na murek, na jednym kole pojezdzic i raczej nic wiecej, dzisaij kolega mi mówił że może mi sprzedać ramę amortyzowaną za 30zł, mogę wziąć jej zdjęcia jakieś i tu wrzucić, jeśli nie wyjdzie to nie wiem, za ile mógłbym ten opchnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrzegaj się pseudo amortyzowanych ram za 30zł. Za takie pieniądze na pewno nie kupisz dobrej ramy "full". Najgorsze co może człowieka spotkać to udręka z takim wynalazkiem.

 

Kolego ten twój rower co masz to są naprawdę niewielkie pieniądze. Jak by to był jakiś stary klasyk to jeszcze mógłby być coś wart a to jest zwykły marketowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Roonin, jako że nie mam 600zł na rower co zrobiłbyś na moim miejscu,gdyż ja się kompletnie nie znam ;f

Opchnąć ten i mieć te 400zł na rower, a w zimie pozmieniać niektóre rzeczy?

Złożyć z tego coś i w zimie wymieniać rzeczy ?

Może jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbierać do tego co masz i kupić na wiosnę jakąś używkę. 

Tym bardziej ze się nie znasz, zaczniesz zmieniać, kombinować, wydasz dwa razy tyle kasy i dalej to nie będzie to co ma być, zwłaszcza że możesz być jeszcze skazany na serwisy.

 

Za ten jak by ktoś dał 100zł to była by nie lada okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co należy zrobić, ta rama jest naprawdę bardzo fajna, wytrzymała i przyzwoicie lekka, duro też na początek wystarczy ale kwestia czy jest w dobrym stanie, daje chyba sporo gratów więc coś tam z tego można sklecić ale korba jest cieniutka, manetka i przerzutka też, ja bym jeszcze coś urwał z tej ceny bo i koła nie wiadomego pochodzenia...

Na pewno więcej wytrzyma nisz ten twój pomykacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym jak go oblookać jedynie mógłby mi go wysłać, cene do 350może bym utargował, klamko manetki od swojego bym wziął korbe może teżbym pasowała, a gdybym chciał zrobić bez części to w 500zł bym się zamknął za kupno i zrobienie go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ci nawijałem że korbę na pewno, potrzebujesz też kasety i  przerzutki ew. napinacza na przód.

Ja mam tanią  i bardzo mocną korbę truvativ hussefelt w sam raz, musiał byś Sobie tylko jeszcze kupić suport bo ten co aj mam jest już styrany strasznie,kasetę 8  rzędów też się znajdzie i łańcuch, przerzutkę mam sorę w super stanie(ma krótki wózek i elegancko się sprawdza w konfiguracji 8x1),7sp mam tylko szosową jakby co, linki i pancerze to groszowa sprawa i tyle.

Manetki masz alivio to da się wykorzystać, stery na maszynach też mam nowe ale tak naprawdę nie wiadomo w jakim są stanie piasty, obręcze, heble itd. 

Targuj się z nim, zapytaj jak to duro się sprawuje, czy ma luzy na goleniach, czy nie am mikropęknięć na koronie, czy go kiedyś serwisował, co wymieniał itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jakiej cenie mógłbyś mi to puścić? Myslisz że tyle by wystarczyło? Do typa zaraz napiszę ;)

Napisałem to co mi przyszło do głowy, jak odpisze to wkleję rozmowę, zapytałem czy było coś z ramą, spawana albo coś, czy kiedyś serwisował, o duro tak jak pisałeś, i za ile by poszedł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...