Skocz do zawartości

[rama] ocieranie kolana o ramę


acocieto

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że prawe kolano ociera się o ramę oczywiście gdy pedałuje, a lewa ma spory zapas. Zajrzałem do bloków prawego buta i faktycznie lekko był przesunięty. Poprawiłem, ale nadal różnica w odległości lewego / prawego kolana jest spora. Co to może być / jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że prawe kolano ociera się o ramę oczywiście gdy pedałuje, a lewa ma spory zapas. Zajrzałem do bloków prawego buta i faktycznie lekko był przesunięty. Poprawiłem, ale nadal różnica w odległości lewego / prawego kolana jest spora. Co to może być / jak to naprawić ?

Zmieniałeś korby albo suport?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy podczas pedałowania prawa stopa nie odgina ci się zbytnio na zewnątrz od strony pięty, może to być spowodowane tym, ze sama stopa ci ucieka, albo bloki już są wytarte za bardzo, i ma zbyt duży luz w zatrzasku,

 

nie dawno miałem problem z drętwiejącymi palcami u stopy, zmieniłem spd na nowe i bloki też, i zmieniłem pozycje siodełka w poziomie, wiele to zmieniło, palce przestały drętwieć, proponuje ci posunąć siodełko lekko do przodu, może masz złą pozycje jezdną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pedałów wątpię, shimano pd m540 pierwszy sezon przejechane około 2tys, od początku prawa jak i lewa odchylała się lekko w obie strony, bloki faktycznie mogą być do wymiany, siodełko sprawdziłem i ma poziom i wg miarki która jest na prętach w idealnie po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie masz przypadkiem wad postawy ?

 

Ja mam podobny problem, ale jego powodem jest na 99% skolioza kregosłupa (jestem powichrowany jak makaron spaghetti) - prawe ramie mam znacznie niżej niż lewe, co powoduje przesunięcie całej sylwety na lewo od osi roweru. Przednie koło roweru zawsze widzę od lewego boku, a prawe kolano jast znacznie bliżej ramy. :ermm: 

 

Największym moim problemej jest drętwienie lewej dłoni (mocniej obciążona) i bezowocna prób znalezienia idealnego ustawiena bloków dla prawej stopy (cały czas czuję, że noga nie chodzi idealnie prosto - chociaż trasy 100km w terenie, czy ostre maratony nie powodują na szczęście bólu kolan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...