Skocz do zawartości

[4000] rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

proponuja mi authora tractiona 27.5 za 2900. czy według Was w tej cenie znajdę coś lepszego? bo jak nie to na niego się zdecyduje. bardzo podoba mi się scott scale 760 ale jednak za drogi. w pułapie cenowym tractiona jest 770 ale chyba trochę gorszy osprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuja mi authora tractiona 27.5 za 2900. czy według Was w tej cenie znajdę coś lepszego? bo jak nie to na niego się zdecyduje. bardzo podoba mi się scott scale 760 ale jednak za drogi. w pułapie cenowym tractiona jest 770 ale chyba trochę gorszy osprzet.

 

za 3999 SCALE 760 kupisz w coolbike:

http://sklep.coolbike.pl/rower-gorski-scott-scale-760-rozmiar-m-2014,3,9210,42710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podniecają się sprzętem "zachodnim", a co możecie powiedzieć nt. rodzimej produkcji, a konkretnie nt. Rometa z serii Rambler R-Line 3.0 i 4.0.

Oba rowery mieszczą się w założonym budżecie, mają przyzwoity osprzęt i można je kupić w naprawdę dobrych cenach.

Czy nasza Polska natura każe nam podniecać się wszystkim co z "zachodu". Cudze chwalicie, a swego nie znacie...

Poza tym pytam bo ciężko znaleźć gdziekolwiek jakiekolwiek opinie dot.Rometa.

Pomożecie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu wydaje mi się że romet 3.0 jak i 4.0 mają traperowaną główkę ramy, tak samo jest chyba również w całej serii 29ER R-line.

Co do opinii, to chyba jak na razie nie było żadnych negatywnych jeśli chodzi o wytrzymałość ramy.

 

Po za tym to oba romety kupisz taniej niż za podaną cenę katalogową. A za 3500zł raczej spokojnie kupisz już romet'a 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak wygląda sprawa z gwarancją w firmie author w przypadku gdy zakupiło się rower przez internet tylko z inną ramą niż producent sprzedaje fabrycznie?

Tzn przykładowo kupuję authora instinct 27,5 ale chcę go z ramą np od egoist 27,5. I w sklepie za dopłatą wymieniają mi tą ramę. Czy wtedy mam normalnie gwarancję na cały rower i czy ta gwarancja obowiązuje i jest realizowana we wszystkich autoryzowanych punktach authora?

 

Bo w jednym sklepie mówią że mogą mi sprzedać rower z ramą z innego modelu a na miejscu w jakimś serwisie authora mówią że to niemożliwe i nie będę mial gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author 2960zł, kross 3659 zł. Author też ma główkę tappered.

W grę wchodzi też romet rambler 650b 4.0 bo w tej samej cenie 3659 ma dużo lepszy osprzęt.

Rower będzie wykorzystywany do prawie wszystkiego oprócz ekstremalnej jazdy po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet ma najlepszy napęd, dobry amortyzator i przednie koło na sztywną oś. Co sie tyczy Krossa korba na dwie tarcze, więc powinieneś sprawdzić sobie czy takie przełożenia Ci odpowiadają. Jeżeli nie podpasują to wymiana a to dodatkowe koszty. Minusem dla Krossa jest suport wciskany (press fit). Jeżeli Romet podał faktyczną wagę to jest też najlżejszym z tej trójki a od Autora prawie 2 kg :icon_exclaim:. To jest bardzo dużo na rowery podobnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł za pierwszy gwarancyjny przegląd? Bardzo ciekawe i śmierdzi nadużyciem.

Warto by było zapytać ile kosztuje roboczogodzina tego serwisu a potem powyższą kwotę podzielić przez cenę roboczogodziny i wyjdzie ile czasu "poświęcili" temu rowerowi... A potem zapytać co z nim było aż nie tak że nowy a tyle czasu kosztowało doprowadzenie go do użytku... :) ZŁODZIEJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieswoje rowery serwisują za złodziejskie kwoty czy ogólnie mają tak "przyjazne" ceny? Bo to w najgorszym przypadku 30 minut pracy, jeśli konieczne byłoby np poprawianie centryczności kół. Jeśli nie to pierwszy przegląd zajmuje 10-15 minut jak mechanik jest niekumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...