Skocz do zawartości

[4000] rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowy temat żeby uporządkować.

Chcę kupić nowy rower i mój wybór po wielu dniach selekcji i przymierzania ograniczył się do dwóch:

 

1. cube ltd 29 2014 (ewentualnie ltd pro ale jest droższy)

2. scott scale 960 2014

 

Mam 180 cm wzrostu i ok 83 kg wagi.

Rower będzie wykorzystywany do jazdy po terenie niezbyt wymagającym (raczej nie w górach, może maks 2 razy w roku), jakieś lasy pagórki itp oraz po równym, nawet po asfalcie w stosunku 50/50. I od razu mówię nie chcę crossa.

 

Co byście wybrali na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym cube ze względu na lepszy amortyzator i napęd ale to zależy jak będziesz jeździł, scott ma wyższą główkę ramy więc pozycja będzie bardziej wyprostowana niż w cube. Co do ram to  w cube jest bardzo dobre malowanie w tamtym roku scott nie zachwycił wykończeniem swych ram nie wiem jak w tym roku :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem rowery lapierre. Spodobał mi się lapierre pro race 227 (w 29 calach akurat nie mieli). Chodzi mi o ramę, bo ta najdłuższa pozioma rura była właśnie ustawiona poziomo. Ma to jakieś znaczenie podczas jazdy? Bo w cube i scocie chyba ta rura jest trochę pod skosem, mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Co możecie powiedzieć o tym rowerze lapierre? 

http://www.lapierre-bikes.co.uk/mtb-cross-country-pro-race/prorace-227

Chyba osprzęt ma dość słaby jak na cenę 4599zł? Tyle, że jak na niego wsiadłem to pozycja bardzo mi pasowała. Teraz już nie wiem czy na scocie scale była podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z ty lapierre? Nadaje się do czegoś czy nie warto? Bardzo mi się podoba ta geometria.

Czy ten trek xcaliber 8 to jest model na 2015 rok?

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_8/#

Czy jest on dostępny normalnie w sklepach bo widziałem xcalibra 8 ale w zupelnie innych kolorach (jasnym niebieskim i czarno białym) i nie wiem czy to to samo czy 2014 i 2015?

Dobry ten trek wedug Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze że nowośc pewnie juz na 2015 puścili ale lapierre jest lepszy pod względem amortyzatora ma powietrzny więc masz lepszą moźliwośc podpasowania pod swoją wagę, napęd podobny a hamplami obydwa nie rozpieszczają ten jest zdecydowanie lepszy  

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozwolę podłżcyć sie do tematu.

budżet jak kolega max 4000. Moje parametry 187cm i 100kg (tendencja zniżkowa ;)).

Zastanawiam sie nad następującymi modelami:

1) Kross level b7 - opinie na temat producenta sa bardzo różne

2) Romet Rambler r-line 3.0 (4.0) - nie znalazłem negatywnych opinii, no może poza: " ten znaczek" albo " ta nazwa" :)

3) Merida Big Nine 500 - sam nie wiem

4) Scott Scale 970 - czy nie płaci się za markę?????

5) Trek X-Caliber 8 - j.w.

 

Oczywiście w wersji 29er :).

 

Będę wdzięczny za każda sugestię lub pomoc w dokonaniu wyboru.

Oczywiście bez przymiarki ani rusz. Planuje skorzystac z Trek Precision Fit.

 

teren po którym będę jeździł jest płaski. Lasy, żwirownie, pola itp.

Planuję start (sezon 2015) w kilku imprezach MTB.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętem wygrywają romet i kross, reszta znacząco odstaje od ich. Jeśli nie zależy ci na napisie i znaczku na ramie a sprzęcie to wybierał bym tylko między tymi dwoma.

A z te dwa są w miarę podobne ale minimalnie lepszy jest jednak romet 4.0 i chyba tego bym wybrał, szczególnie że można go kupić za 3500zł. Więc zostanie jeszcze trochę na jakieś akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modelarz dzięki za odpowiedź i sugestię. Dla mnie osobiście naklejka (marka) nie jeździ.

Przyznam szczerze że zastanawiałem się nad Rometem 3.0 i Krossem B7

Za Rometem przemawia jak dla mnie tylny SRAM i heble Shimano

Kross to z kolei 2 rzedowa korba i taperowana główka (jeżeli dobrze widze w opisie i zdjeciu).

Lepsze osie i krótszy ogon.

 

Co do Treka to korci mnie ta rama (gwarancja i geometria).

Nie mniej musze pomierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało byc tak pieknie :(

W sobotę pojeździłem po okolicznych sklepach w celu pomierzenia ram.

Trafiłem na:

http://www.gtbicycles.com/usa_en/2014/bikes/mountain/xc/2014-zaskar-9r-sport

pojeżdziłem, (później w domu poczytałem) miły Pan opowiedział mi o historii GT i

trafiłem do kolejnego p-kt, w którym zobaczyłem to:

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/x_caliber/x_caliber_8/#  (model 2015), przymiarke robiłem do 2014.

Pani mi zachwalała markę i tak jak powyżej po powrocie do domu lektura.

Padło na TREKA. Chociaz ten GT tez mnie kręci. I jeden i drugi pasował jak ta lala.

Zadzwoniłem do lokalnego dystrybutora TREKA i zamówiłem.

Dzis dostałem info że model będzie w sprzedaży najwcześniej za ok 3 - 4 tygodnie, gdyż mają zbyt duży zapas modelu 2014 :(

natomiast GT jest od ręki.

 

Co radzicie, czekać czy brać to co jest??

 

odam że Treka ugadałem na 3400 + pedały i buty SPD, a GT 3200 + te same gratisy

 

Z góry dziękuję za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodszyld69

Z jednej strony GT to niepowtarzalna rama i oryginalność na szlaku, z drugiej zaś TREK z dożywotnia gwarancja na ramę (a wiadomo co sie może stać z ramą) i w zasadzie tylko amor gorszy (wcześniej czy później i tak go zmienię).

Główka taper to zapewne "+", ale rozmawiałem z kilkoma maniakami którzy mówili żeby tym do końca się nie sugerować.

Wyższa sztywność główki taper jest nieznaczna (gdzieś o tym czytałem, jak znajdę ten artykuł, to wrzucę).

I jeden i drugi leżał jak ulał, no może ten GT ciut bardziej :)

Już głowa mnie boli o tego wszystkiego.

Auto kupiłem w jeden weekend :), a roweru szukam od 2-3miesięcy ;(.

Za dużo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wex sobie spójrz na lepsze amortyzatory teraz większość produkuje sie pod tapered i jak Ci się lepiej siedziało na GT :woot:  to dla mnie wybór jest prosty a z gwarancją dozywotnią rama alu żeby to był wungiel :P to jeszcze byłby punkt głowny jesli chodzi o wybór a tak, tyle osób jeździ ostro na drogich rowerach bez dożywotniej gwarancji, pękanie ram w dobrych rowerach to nikły promil :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Rower jeszcze nie kupiony.Cube LTD jest kompletnie niedostępny dlatego chyba z niego zrezygnuje. Zaczynam powoli wracać do rowerów authora ze wzgledu na dostępność i cenę i fajną ramę. Co w takim razie wybrać authora traction 29 czy instinct29?

 

Czy malowanie ramy instincta 29 2014 jest takie samo jak spirita 27,5 takie z jaskrawymi zielonymi wstawkami bo nigdzie nie widziałem tego instincta na żywo.

Traction jest teraz w świetnej cenie ale nie wiem ten czerwony kolor mnie nie przekonuje. Co o tym myślicie?

 Cena tractiona obecnie ok 2900 a instincta ok 3600.

Coś innego fajnego znajdę w tym przedziale cenowym poza rometem i northeciem i canyonem? Bo wiem że te są polecane ale mi jakoś nie leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o napedzie? jak się używa napędu 2x10? ten w instinct jest dobry? Będę jęździł bardziej po równym terenie z długimi prostymi rzadziej w górach więc przy takiej jeździe jak to wygląda? napęd 2x10 pozwala na osiągnięcie mniejszych prędkości prędkości niż 3x10? jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x10 taki napęd używa się zazwyczaj w terenie ale to też zależy jakie tarcze masz założone w korbie i jaka jazde preferujesz siłową czy z większą kadencją i jak nie jeździsz dużo po góraćh to napęd 2x10 Ci powinien wystarczyc tylko odpowiednio musisz sobie dobrać wielkośc tarcz  ale Autor instyct ma napęd 3x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie testowałeś i nie wiesz dokładnie czego potrzebujesz (jakich przełożeń), to 2x10 będzie ryzykownym wyborem. Bezpieczniej 3x10/3x9.

Malowanie author ma b.dobre (sensu jakości). Tegoroczny czerwony traction rzeczywiście nie zachwyca, ale co kto lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne pod wątek. Tyle że wzrost mnie skłania do 27,5. Puki co mam typy:

Merida big.seven 900

Kross level R8

 

Shimano vs Sram....Amor lepszy chyba w Meridzie? Nie wiem. Jak jeżdże to raczej góry. Asfalt omijam szerokim łukiem ;)

Chętnie posłucham opini na temat tych rowerków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...