Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Pomoc przy odchudzeniu Commencal Ramones


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

najpierw parę słów wstępu o moim rowerze. Nie jest typowy rower do działu odchudzania, bo to tzw. funbike. Czyli rower na którym bez obaw można latać, sprawdza się też na torze do fourcrossu, ale i nie straszne mu długie wycieczki XC. Ale na pewno nie jest to sprzęt na maratony. Nigdy jakoś specjalnie nie myślałem o wadze, ale naszła mnie ochota na odchudzenie tego sprzętu. Szczególnie, że niedługo dołożę mu sztycę regulowaną co zwiększy masę.

 

Poniżej krótkie klipy z mojej jazdy, tak go używam zazwyczaj na nizinach (na góry mam inny rower):

https://www.youtube.com/watch?v=0r_jvoFlEXQ

 

https://vimeo.com/100989518

 

Chciałbym zrzucić z niego około 1kg, żeby XC było przyjemniejsze przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i pancerności. Może 1,5kg jeśli da się w jakimś sensownych pieniądzach to zrobić.

 

Wszystkie komponenty są rozpisane tutaj:

http://www.blogmtb.pl/p/moj-rower-commencal-ramones.html

 

Rowerek wygląda tak:

Commencal-Ramones-01.jpg

 

Poniżej co już odchudziłem i ile zyskałem (jeszcze nie uwzględnione w specyfikacji z linka):

- pedały (cieńsze platformy) - ~80g

- opona tył (Maxxis Crossmark kevlar exo) - ~200g

- kaseta (x0) - ~200-250g

 

Zostaje jeszcze z 500g do zdjęcia.

 

Myślałem o wymianie tylnego koła. Moje obecne waży 1767g (z kasetą pg-950), ta kaseta waży chyba aż 450g. Mógłbym złożyć koło na obręczy Dartmoor Rider lub Revolt, szprychy DT Revolution, nyple DT i piasta Dartmoor Revolt. Wyjdzie z kasetą x0 pewnie koło 1300g?

 

Myślę też nad zmianą manetek. Nie mogę znaleźć XTR 9speed, więc poszedłbym w XT bo znalazłem w spoko cenie. Po wymontowaniu monitorków będzie jakaś znaczna różnica w wadze w porównaniu do Deore? Warto to zmieniać?

 

Myślałem jeszcze o przerzutkach, przód i tył, ile gramów mógłbym tu zyskać? A może jeszcze coś przeoczyłem na czym łatwo zyskałbym dodatkowe gramy?

 

Aha, na pewno przednie koło (950g), kierownica (286g) i amortyzator (1977g) zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie o korbie nie myślałem. Z tego co widzę w necie to moja waży około 894g. Korba XT to 776g (obie wagi bez wkładu suportu), czyli ~120g zysku.

 

Sainty i Zee ważą podobnie do mojej. Jaka korba by mi dała 300g?

 

Dokopałem się do wag manetek, zyskałbym z 20-30g, więc rzeczywiście zmiana nie jest jakaś duża ;(

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna rozpiska części jest tutaj - http://www.blogmtb.pl/p/moj-rower-commencal-ramones.html

 

Suport Truvativ Powerspline
Korba Truvativ Blaze 2.0 24/36 + rockguard

 

A no szukam ;) Ale zanim coś znajdę to pewnie minie trochę czasu, nie spieszy mi się, bo lubię bardzo obecną ramkę. Idealny byłby Commencal Meta Hip Hop, ale 3,3kg bez dampera to trochę za dużo ;(

 

Ile wydać, z ~500zł w pierwszej "turze". W sumie max z 1000zł. Byle nie 1000zł na jedną rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba XT ma zint. oś. Twoja nie. Ot i cały powód małego zysku wagowego, ale gdy porownasz wagę zestawu korba XT z suportem ht2 do tego co masz w rowerze wyjdzie ponad 300g. ;)

Btw polecam suporty accenta- mają wymienne łożyska w przeciwiestwie do shimano dodawanych do korb. Poza tym łożyska shimano są slabiutko uszczelnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...