Skocz do zawartości

[wyprawa] Główny Szlak Beskidzki - towarzysze potrzebni


Sputnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wraz z kolegą wybieramy się początkiem września (no, właściwie to końcem sierpnia) na wyprawę, której celem jest przemierzenie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Trasa będzie w niektórych miejscach minimalnie zmieniona (m.in pojedziemy przez malownicze Małe Pieniny zamiast przez Przechybę).

Termin wyprawy: 29.08. - 12.09.

29 to dzień, w którym wszyscy wieczorem zjadą sobie spokojnie do miejscowości startu, która domyślnie będzie Ustroń (można się dogadać, że startujemy gdzie indziej).

Wyprawa z nastawieniem na przygodę pełną gębą - mycie w strumieniach, wieczorne ogniska i spanie w namiocie gdzieś pośrodku dziczy i głuszy. Tereny Bieszczadzkiego i Babiogórskiego Parku Narodowego staramy się wyminać (aczkolwiek nie wykluczam tego pierwszego, bo ciągnie mnie tam bardzo).

 

Tak jak mówiłem, trasa odbiega fragmentami od GSB, lecz wydaje mi się, iż nie ma co być stricte ortodoksyjnym i momentami można urwać się na inne, może nawet ciekawsze fragmenty. Będę pisać według wzoru:

Miejscowośc startowa (lub oznaczenie na mapie szczytu/przełęczy/przecięcia szlaku) - kolor szlaku - miejscowość końcowa (lub oznaczenie na mapie szczytu/przełęczy/przecięcia szlaku). No to do dzieła!

Ustroń - żółty -Czantoria Mała

Czantoria Mała - czarny - Wielka Czantoria

Wielka Czantoria - czerwony - Mędralowa (już Beskid Żywiecki, nieco na zachód od Babiej Góry)

// Tutaj w grę wchodzą dwie opcje :

           1. Zjeżdżamy do Zawoi i stąd żółtym na Mosorny Groń i niebieskim na Śmietanową Halę, stąd czerwonym już dalej do Rabki Zdrój)

           2. Mędralowa - zielony - Czerniawa Sucha

               Czerniawa Sucha -żółty -  przeł. Przysłop

               Przeł. Przysłop - czerwony i dalej niebieski - Maków Podhalański 

               Maków Podhalański - żółty - Koskowa Góra

               Koskowa Góra - niebieski - Rabka Zdrój

Rabka Zdrój - czerwony - Krościenko n/Dunajcem

Krościenko n/Dunajcem - zielony i kawałek przez dróżkę polną - przeprawa promowa

Przeprawa promowa - niebieski - Obidza

Obidza - zielony - Piwniczna Zdrój

Piwniczna Zdrój - żółty - Hala Pisana

Hala Pisana - czerwony - Bieszczady

 

Trasa oczywiście jedynie proponowana - można ja zmieniać, jeśli macie jakies inne sugestie.

 

Czy więc jesteście gotowi, aby stawić czoła beskidzkim bezdrożom, zmęczeniu, wilgoci i zimnie? Stańcie w szranki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to gitara :)

Tutaj  masz mapy, wbij sobie Beskid Śląski i znajdź w Ustroniu szlak czerwony i on już Cię będzie prowadził swoją wstęgą aż do Bieszczad: MAPA.

W tydzień trasy nie skończymy, a dwa tyg to aż nadto (lepiej mieć rezerwę, nie wiadomo, co na trasie się przytrafi). Nie ma problemu, możesz się wcześniej urwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...