Skocz do zawartości

[Dobór sprzętu] Kaseta, przerzutki, piasta, łańcuch.


NightMistres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania.
Po dość długiej przerwie znów wracam na rower, poszedłem do piwnicy odkurzyłem swój stary sprzęt i przypomniałem sobie że gdy kończyłem chwilowo przygodę z rowerem był on w złym stanie. A mianowicie muszę wymienić cały napęd. Nie jeżdżę dużo można powiedzieć że w przeciągu tygodnia będę robić gdzieś 50 kilometrów w górach głównie szlaki leśne, gdzieś na wysokość 1000 m.n.p.m. Więc nie uważam to za jakieś super eksploatowanie sprzętu, dlatego potrzebuję czegoś niezbyt drogiego ale też nie chcę żeby mi się to rozsypało w podróży.
Posiadam ramę Point Racing CRUSHER
Koła to jakieś Caozhili CZL 26 x 1,75
Musze kupić przerzutki oraz kasetę bądź wolnobieg (od razu powiem ze nie mam zielonego pojęcia co jest lepsze, co się bardziej sprawdza i czym się różnią te 2 opcje) i chciałbym wymienić piastę bądź chociaż same łożyska, no i oczywiście łańcuch.
Dodam też że miałem taki problem że podczas mocniejszego depnięcia coś strzelało na początku myślałem że chodzi o suport ale po przeczytaniu kilku postów gdzie ludzie pisali ze może być to kaseta i gdy zobaczyłem swoją która już jest mocno styrana doszedłem do wniosku że to może jednak w niej jest problem. I chciałbym zapytać czym objawia się zniszczony suport czy to też taki strzelanie?
Ogólnie rower wymaga dość dużego wkładu pracy ponieważ hamulce się zaśniedziały, wszystkie linki oraz pancerze do wymiany oraz muszę kupić nowe szczęki.
Chciałbym abyście mi pomogli w doborze części, problem też tkwi w kwestiach finansowych ale liczę że razem coś wykombinujemy.
Nie wiem czy to aż tak ważne ale mam 178cm wzrostu oraz ważę 70 kilo.
Gdybyście czegoś potrzebowali żeby pomóc w doborze napędu, odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...