Skocz do zawartości

[8999] Focus Raven 29er Custom


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić mój rower na którym się ścigam oraz trenuję. Projekt rozpoczął się od zakupu całego roweru w sierpniu '13 i kolejnych modyfikacji. W rowerze zostało już niewiele seryjnych części, choć najprawdopodobniej nie uda mi się ukończyć projektu ponieważ po sezonie najprawdopodobniej będę zmieniać ramę. :)

Niestety nie wszystkie części były przeze mnie  ale starałem się znaleźć ich realną wagę w internecie, lecz jeśli macie wątpliwości do którejś z nich, dajcie znać, przy czym część z nich była przeze mnie tuningowana. ;)

Przy doborze części wysoki priorytet miała cena ze względu na to, że wciąż się uczę i nie jestem w stanie pozyskiwać dużych funduszy.

Na zdjęciach rower jest w troszeczkę innej konfiguracji- ma inne gumy i tylna przerzutkę.

Ponieważ masa będąca sumą poszczególnych części masa podana w tytule jest powiększona o wentyl bezpieczeństwa.

 

Chętnie poznam Wasze opinie na temat sprzętu. ;)

 

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) Esi 2

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Lezyne carbon road cage 32

Brake (Front): (Hamulec przedni) Magura MT2 250

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Magura MT2 266

Cables: (Pancerze i linki) Jagwire L3 40

Cassette: (Kaseta) Shimano XT CS-M771 11-36T 338

Chain: (łanńuch) KMC X10.93 + Missing Link 254

Crankset: (Korby) FSA Comet 906

-Crank Arms: (Ramiona) FSA Comet 692

-Middle Ring: (Srednia tarcza) Shimano stell 38T 124

-Inner Ring: (Mala tarcza) FSA 24T 56

-Bolts Washers: (Podkładki kominów)   4

-Crank Bolts: (Sruby mocujace tarcze) FSA 26

-Crank Spacer: (Podkładka Osi)   4

-Bottom Bracket: (Suport) FSA PF30 80

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano Dura- Ace FD-M7900 78

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR RD-M986/780/675 254

Fork: (Widelec) Carbon Rigid 508

Frame: (Rama) Focus Raven 29R 2013 M 1250

Grips: (Gripy) Esi Chunky Red 50

Handlebar: (Kierownica) Concept SL 710mm 300

Headset: (Stery) FSA Tapered 50

Pedals: (Pedały) Shimano XT PD-M770/540 348

Rotors: (Tarcze) Magura Storm SL 160+180 (96+118) 214

Rotors Screws: (Śruby Tarcz) Magura stell 6szt. 14

Seat: (Siodło) Tune Speedneedle 90

Seatpost: (Sztyca) Bontrager RXL Carbon 31.6x4xx 220

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Focus 20

Shifters: (Manetki) Shimano XTR SL-M980 + Suntour RL (103+40) 143

Skewers: (Zaciski koł) DT RWS Thru 9mm for Specialized + Novatec (58+60) 118

Spacers: (Podkładki pod mostek) Carbon 5

Starnut: (Gwiazdka) Expander 28

Stem: (Mostek) Uno 110mm 111

Tire (Front): (Opona przednia) Michelin WildRace'r Ultimate 2.0 448

Tire (Rear): (Opona tylna) Michelin WildRace'r Ultimate 2.0 460

Tubes: (Dętki) Schwalbe Ultralight 280

Wheel Front: (Koło przednie)   766

-Hub: (Piasta) Novatec XD711  

-Hub Adapters: (Adaptery Piasty)

-QR Adapters 34

-Rim: (Obręcz) Remerx Magic 7327  

-Spokes: (Szprychy) Sapim D-light + Pillar PSR TB2016  

-Nipples: (Nyple) Pillar Alu red  

-Rim tape: (Opaska) ZTR Yellow tape  

Wheel Rear: (Koło tylne)   900

-Hub: (Piasta) Novatec D712  

-Hub Adapters: (Adaptery Piasty)

-QR Adapters 22

-Rim: (Obręcz) Remerx Magic 7327  

-Spokes: (Szprychy) Sapim D-light  

-Nipples: (Nyple) Pillar Alu red  

-Rim tape: (Opaska) ZTR Yellow tape  

          

Razem :   8791

 

Galeria części na wadze

 

DSC09126

DSC09113

DSC09114

DSC09130

DSC09125

 

Edytowane przez bruce95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michauuu

Mimo bardzo szerokiej kiery nie odczuwam braku sztywnosci mostka. Dodam że został wylajtowany przez wypiaskowanie dekielków.

Początkowo myślałem że z przodu misiek 2.0 będzie za wąski lecz okazało się że nie jest źle. :)

 

@mati93

1 blat moim zdaniem ma rację bytu tylko w XC. Jako że scigam się glownie w Maratonach Kresowych brakowaloby mi ciezkich przelozen, a większego blatu nie bd mógł założyć bo będzie brakować miękkich na XC. ;) Co do samej korby to najprawdopodobniej zainwestuję w srama X0/S2200

Edytowane przez bruce95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełaj wymaga więcej wyspecjalizowanej i trudniejszej techniki, na mtb jednak łatwiej się jeździ, bo można po prostu jechać  ;)

 

Myślę, że przełajówka byłaby dobra:

1) Dla fanatyka, którego celem niekoniecznie jest rywalizacja z innym zawodnikami na mtb

2) Jako drugi rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maraton chyba by wystarczyło z przodu 38 + kaseta 11-36, a do tyłu na xc można coś takiego

www.hcc-components.pl/produkty-2014/zebatki/zebatki-do-kasety/

Twój link nie działa ale obstawiam że odnosi się on do zębatki 40/42T montowanej zamiast którejś z oryginalnych w kasecie. ;) Na niektóre maratony rzeczywiście dałoby rade ale przykładowo w Szelmencie który odbędzie się za tydzień nie podjechałbym na końcówce stoku na takim przełożeniu.

Jeśli już miałbym robić 1 blat to tylko na XC i płaskie maratony i do kasety wrzuciłbym taki adapter Absoluteblack, ew. właśnie cassette cog 40T, ale nad takimi rozwiązaniami bd się zastanawiać gdy cały projekt będzie już gotowy. :)

 

Bardzo ładny rower,

Dlaczego chcesz zmienić ramę?

Chcę minimalnie większą i dłuższą ramę, która będzie przy okazji dużo lżejsza. Co to za rama dowiecie się jesienią. ;)

 

Wychodzi 8879 g :P

Wywaliłem Top cap i śrubkę no i zapomniałem odjąć od wagi... Zapomniałem też wywalić expander.  Dobrze, że jest ktoś czujny. ;)

 

Bardzo fajny projekt, prezentuje się świetnie, kolory super dobrane ;)

 

Niepotrzebny Ci amortyzator? Jeśli nie, to czy potrzebny jest wtedy rower MTB, może lepiej byłoby złożyć przełajówkę?

Przełajówka chętnie ale jako drugi, bądź trzeci po szosie rower który bym złożył, lecz nie zamienię MTB na przełaj z powodu zachowania w piasku, a także braku możliwości startów w XC. Posiadam też Foxa F32 Perf RL którego zakładam na wyjazdy na bardziej górzyste tereny oraz zazwyczaj do XC.

 

@lesieque

Tak jest to składak. :) Przerzutka posiada zew. stalowy oraz wew. aluminiowy wózek SLX oraz kółeczka i hak XT. :D Taka waga spowodowana jest przez wózek, ale to się zmieni. W najbliższym czasie mam w planach dorobienie carbonowego wózka.

 

@Jehan

Kiedy wrzucisz Haibike'a? ;)

Edytowane przez bruce95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...