Skocz do zawartości

Trasy MTB (Gliwice/Zabrze/Knurów)


Adzik92

Rekomendowane odpowiedzi

WItam :) Jako iż jestem nowy na początku się przedstawię. Jestem Adrian, pochodzę z Przyszowic ok Zabrza/Gliwic/Knurowa. 

Ale mniejsza już o to, przejdźmy do konkretów :D

Chciałem Zapytać czy gdzieś w okolicy tych miast co wymieniłem znajdę trasy typu MTB ? Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedz :)

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na mtb już nie jeżdżę, ale co mi przychodzi na myśl to las na NE pod Rudą Śląską, W zabrze w parku Powstańców Śląskich jest zrobiony amatorski tor zjazdowy (po tej stronie bliżej gliwic). Za gliwicami i za Kozłowem są też lasy i tam mi się najlepiej jeździ. Las w gliwicach obok ul. toszeckiej wygląda na wielki, ale to w większości ogrodzony poligon to nie ma co tam jeździć, chociaż kilka ścieżek z hopkami jest tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1) hołda między kopalniami gliwice sośnica - zabrze makoszowy. Jest kilka hopek które pobudowali chłopaki które lubią na rowerach poskakać, ale jest też trochę ścieżek na samej hołdzie. Jako że hołda jest dość spora jest gdzie pojeździć no i nawet kilka podjazdów można zaliczyć (jeden z tego co kojarzę ma nawet z ponad km długości i 40m w pionie:P). Oczywiście to nie góry no ale ..... Najwygodniej podjechać od strony sośnicy, ulicą sikorskiego do ronda (tego nowego od którego jest zjazd na DTŚ) potem zaraz za rondem w prawo i jedziemy cały czas tą drogą (po lewej mamy tory do kopalni, przejeżdżamy pod DTŚ...), kończy się asfalt ale jedziemy dalej prosto, dojeżdżamy do strumyka, jest nad nim zrobiony mały mostek, jedziemy dalej prosto i dojeżdżamy do hołdy. Można też dojechać od strony EC, ale trzeba potem przejechać wiaduktem kolejowym nad autostradą i jechać kawałek torami ....

2)jest kilka górek (bodajże 7) i ścieżek w parku przy ulicy chorzowskiej. Park nie jest duży, z pewnością znajdziecie, jest taka trasa z 5, 6 górkami jedna po drugiej, można się trochę pobawić.

3)Sporo ścieżek jest także w lasku łabędzkim ale po lewej stronie ul. Toszeckiej ( jadąc do centrum Gliwic). Zaczynają się od okolic kopięliska leśnego aż do Łabęd i dalej. Można np. wjechać koło kąpieliska, wyjechać na ulicy Przyszowskiej, pojechać na ul. Tęczową i tam znowu wjechać w lasek. Są to raczej leśne ścieżki, ale kilka krótkich podjazdów i zjazdów można zaliczyć.

4) jeżeli ktoś lubi na rowerze poskakać to jakieś hopki usypały chłopaki w Parku Szwajcaria (wjazd od ulicy łabędzkiej)

5) jest też hołda na ostropie, dojedzie się do niej ulicą Ciesielską. Zdecydowanie mniejsza niż ta na Sośnicy, ale zawsze coś. Jak się ją objeżdża na górze można też odbić w prawo, tam ktoś zrobił kawałek singla....

6) jest też hołda za czechowicami, ale ostatnio coś tam usypują stawiają jakieś instalacje, powywieszali kartki że zakaz wstępu....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...