Skocz do zawartości

[dobór ramy] scott aspect 710


alMero

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać dla mojego mtb 27.5, w każdej z nich mam jakieś 'ale' i waham się miedzy 17, a 19 cali.

wzrost 177, noga 83, waga poniżej 70

zastosowanie roweru: może nie xc, ale też nie rekreacyjnie.

 

http://www.scott-sports.com/global/en/products/234049006/bike-aspect-710-s/

M (podsiodłowa/główna): 44/58,5

L: (podsiodłowa/główna): 48/61,0

 

 Przymierzałem się w sklepie i przy rozmiarze L stojąc na ramie przy siodełku mam 1-2cm luzu w przekroku (nad suportem). Nie za mało ?

 

Biorąc ramę mniejszą musiałbym posiłkować się sztycą z setbackiem i dłuższym mostkiem. przy większej co najwyżej krótszy mostek, ale samo przesuniecie siodła do przodu powinno załatwić sprawę, tylko ten przekrok.

W dodatku z ramą mniejszą dostałbym rower kilka stówek taniej.

 

proszę o opinie i pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdzę tą ofertę. musiałbym się porządnie zastanowić, bo mieszkam w innym mieście i nie zobaczę go na żywo.

jednak z tych dwóch wcześniejszych, gdybyś naprawdę musiał wybrać, to wtedy który ? czy kategorycznie nie warto ? bo trochę się nastawiłem na ten konkretny model i chyba muszę przespać się z tą decyzją że jednak nie ten ;). wcześniej miałem 26 cali (rozmiar 19) z górą główna 60.5 i setbackiem w sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się uparłeś na tego scotta to jak wybierzesz M będziesz miał rower lepszy w manewrowaniu podczas jazdy w trudniejszym terenie jak będziesz chciał bardziej wyciągniętą pozycję to jak pisałeś dłuższy mostek i ja bym założył jeszcze prostą kierę dodał rogi i uważam było by dobrze a jezeli L wybierzesz, jeżdzić tez będziesz ale manewrowość roweru będzie gorsza, zagrożenie dla "klejnotów" :whistling: wieksze i możesz miec uczucie że jeździsz na crossie a nie na mtb. 18' było by dla Ciebie idealne jak wcześniej pisał @Ziemko. Z własnego doświadczenia wiem że do mtb jest lepsza rama o rozmiar mniejsza niż większa. Mam 180 cm wzrostu a długość nogi wynosi 85 cm a jeżdzę na rowerze roz. 19 tylko to jest 29er i uważam że rozmiar mniejszy byłby idealnie i też się wahałem tak jak Ty miedzy 17 a 19. Jak wybierzesz M masz większe możliwości w dopasowaniu sobie roweru pod względem pozycji w większym rozmiarze te możliwości maleją :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdzę tą ofertę. musiałbym się porządnie zastanowić, bo mieszkam w innym mieście i nie zobaczę go na żywo.

jednak z tych dwóch wcześniejszych, gdybyś naprawdę musiał wybrać, to wtedy który ? czy kategorycznie nie warto ? bo trochę się nastawiłem na ten konkretny model i chyba muszę przespać się z tą decyzją że jednak nie ten ;). wcześniej miałem 26 cali (rozmiar 19) z górą główna 60.5 i setbackiem w sztycy.

Ja powinienem mieć 20" ale jeżdżę na 19-tce z dwóch powodów. Po pierwsze, 21" byłoby dla mnie za troszkę za duże a od jakiegoś czasu tłukę maratony i potrzebuje tego marginesu bezpieczeństwa 10cm między górną rurą z krokiem. Po drugie ponieważ to 29er również wybór  19" pozwolił na wydłużenie bazy kół tylko w minimalnym stopniu.

 

Tak więc jeśli już to poleciłbym mniejszy rozmiar i wymienić sztyczę na dłuższą ewentualnie jeszcze mostek (ja nie wymieniałem tylko odwróciłem na minus). Jeśli chcesz wymienić te komponenty dobrze poprosić sprzedawcę o dokonanie takiej podmianki zaraz przy zakupie. Wpisze to w kartę gwarancyjną więc będzie nadal ważna (niektórzy producenci kręcą noskiem na takie samodzielne modyfikacje - że niby rama pękła bo sztycza nie oryginalna.

 

PS. Przyjęło się mówić OFFSET (ang. domiar, margines) a nie setback (ang. wpadka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...