Skocz do zawartości

[Trasa]Kraków-Zakopane


Kill84

Rekomendowane odpowiedzi

Podałem Ci najłatwiejszy i najszybszy wariant a jechać można różnie. Ja kiedyś jak robiłem pętlę to jechałem przez Suchą i Zawoję. Twój wariant jest dość wymagający więc nie ma się co dziwić że taki jest wynik. Gdybyś jechał przez Myślenice-Pcim-Tokarnię-Łetownię-Jordanów-Skomielną Białą to nawet się do 1 tys nie zbliżysz bo niby na czym. Po drodze tylko 3 nie specjalnie trudne podjazdy. Opcja cały czas "zakopianką" to w porywach okolice 1 tys.

 

Ja natomiast nie wierzę w te obliczenia z Twojej opcji. Z Mszany do Zakopca są okolice 800m. Podjazd do Węglówki z Wiśniowej to pod 200m. Z Dobczyc na Kornatke jest mały podjazd. Mamy 1 tys więc jakim cudem z Krakowa do Dobczyc podwoić ten wynik?? Na czym??

 

Przeł Jaworzyce - 190

Mszana/Rabka - ok 200

Obidowa - ok 300

Nowy Targ/Zakopane - 250

 

Reszta to albo płasko albo w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reszta to albo płasko
 

Pozornie płasko, każdy metr się liczy w efekcie daje później niezłą sumkę wiem to po swoich "płaskich" okolicach. Dziś np w 40km zrobiłem prawie 400m czyli przy 120km zrobiłbym 1200m do tego dolicz 3-4 większe górskie podjazdy i już masz odpowiedz skąd te 2tyś.

 

Tu zrobiłem drugą opcję przez Tokarnie: http://www.strava.com/routes/700063 i tak wyszło ponad 1,6tys m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czyli przy 120km zrobiłbym 1200m dolicz 3-4 większe górskie podjazdy i już masz odpowiedz skąd te 2tyś.

 

Jest tylko jeden problem poza tymi podjazdami nie ma na czym uzbierać takiego przewyższenia :whistling:

 

Nie bardzo wiem czemu się ze mną spierasz skoro masz dane które Ci podałem. Liczby nie kłamią a te obliczenia są do d...y żeby być dosadnym. Poza tym znam na pamięć prawie wszystkie drogi w tej części świata więc trudno jest mi wmówić coś czym nie jest. Aby Cię uświadomić co do błędnych obliczeń powołam się na 202 km pętlę wokół Tatr. Są tam podjazdy z których może jeden zbliża się do tych o których piszesz. Suma podjazdów na tej pętli to 2400m. Wychodzi więc na to, że to tyle samo prawie co na 100 km z omawianej trasy przez Mszanę co jest nie dorzeczne. Oby Cię jeszcze bardziej przekonać to powołam się z kolei na przebytą nie dawno trasę przez jednego z forumowiczów na dystansie 330 km gdzie zrobił 3900m. Trasa technicznie była bardzo zbliżona. 

 

Generalnie standardem na szosie jest w Beskidach na dystansie 100km zrobić sumę w okolicach 1250m. Cokolwiek więcej jest prawie nie realne chyba, że się jedzie w określony teren gdzie da się wycisnąć więcej. Takim miejscem jest Beskid Mały. W zeszłym sezonie na dystansie 107 km zrobiłem tam ok 1900m. Trasa to Gilowice-Żar-Hrobacza Łąka-Targanicka-Kocierska i na koniec podjazd na Łysinę. Do porównania technicznych możliwości mojego przykładu z Małego do jakiegokolwiek wariantu Kraków - Zakopane pasuje powiedzenie "Gdzie Rzym a gdzie Krym" ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym zbierasz dane może masz zaniżone ja tam kłócić się nie chce ale do stravy mam zaufanie przejadę to zobaczę ile będzie. Puki co nie wierzę żeby nasze góry były takie "płaskie" :P 

 

Ps. A jeździłeś po B. Śląskim ? Jeśli się orientujesz to ile m wg Ciebie będzie na trasie Pszczyna-Skoczów-Wisła-Salmopol-Bielsko-Pszczyna ? bo ostatnio taką trasę robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie jesteś "niedzielnym rowerzystą" bo taki nie zrobił by od tak grubo pewnie ponad 100 km.

 

Co do obliczeń mam swoje sposoby i nie są super dokładne dlatego to częste "ok". Polecam stronkę z bazą praktycznie wszystkich podjazdów w tej części świata altimetr.pl. Zobacz sobie jakie tam są podjazdy, jakie przewyższenia i wyjdzie Ci jakie te nasze góry są.

 

Z mojej strony tyle i życzę miłej jazdy. Unikaj ile się da "zakopianki" dlatego odbij sobie w Nowym Targu na Czarny Dunajec. Po kilku km skręć w lewo na Stare Bystre a potem przez Czerwienne podjedz na Gubałówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam zamiar unikać zakopianki. mówisz Gubałówkę to nie łatwiej przez Ząb ?  ;)

 

 

 

 

że nie jesteś "niedzielnym rowerzystą"

 

Właśnie w niedziele to przejechałem :P

http://www.strava.com/activities/171766446 - 1161m poza tym jednym podjazdem to dla mnie łatwa trasa (najgorszy był i tak ten upał) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...