Skocz do zawartości

[suport] ile podkładek


spike123

Rekomendowane odpowiedzi

 siema. Wymieniłem suport hollowtech 2 na nowy bb51 taki jak poprzedni i tu mam pytanie,na poprzednim zrobiłem ok 500km to trochę mało i zastanawiam się jaki był powód takiego przebiegu. Przy wymianie okazało sie że na mufie znajduje się farba do tego dokręcałem miski francuzem+kluczem do rur co mogło spowodować zagięcie.Teraz przy wymianie na nowy suport,zeskrobałem farbe i kupiłem klucz do misek,mam nadzieje że to rozwiąże mój problem.I jeszcze pytanie o te podkładki mufa ma 68mm więc założyłem 2 od strony korby i 1 po przeciwnej stronie,ale co zauważyłem w srodku mufy ta tuleja od suportu nie połączyła się z miską i nie wiem czy dobrze założyłem te podkładki.Doradzcie coś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji dla mufy 68 mm powinieneś dać 5 mm (2,5 + 1,8 + 0,7) podkładek od strony napędu i 2,5 mm po lewej.

 

A jeśli przechodzi się z suportów pakietowych na takie z zewnętrznymi łożyskami (HTII) powinno się oddać ramę do planowania mufy suportowej. Inaczej łożyska nie siadają równo przez co nie są ułożone idealnie w osi i pracują słabo i żyją krótko :bye2:

Zdrapanie farby tu nic nie da - boki mufy muszą być idealnie równolegle.

 

Mało kto o tym wie chyba, a nawet jak wie to ma to gdzieś, a potem się ludzie dziwią, że "takie nowe rozwiązanie", a tak słabo się kreci i trzeba co chwilę wymieniać :yucky: Nie wszystkie serwisy planowanie niestety oferują, ale ogólnie nie jest to drogie i robi się chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało im się nowej ramy planować po prostu przy składaniu i skazali tym samym łożyska na śmierć... Tak samo w nowych rowerach często jest za długi łańcuch i pancerze olinkowania (już pomijam przewody hamulcowe, bo te ciężko skracać).

 

Zorientuj się gdzie w okolicy mógłbyś splanować mufę i po tym zabiegu miski wkręcisz ręką i tylko dociągniesz kluczem.

 

Możesz tez zaopatrzyć się w suport Accenta zamiast Shimano - tam są standardowe łożyska, które bardzo łatwo dokupić, a ich wymiana wcale nie jest trudna - będziesz miał serwisowalny suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdzwoniłem już sklepy w promieniu 30km i w żadnym nie robią tego a w jednym nawet nie wiedzieli oco chodzi  :woot: Zobacze ile zrobie kilo na tych,następne nabęde accenta.Dzięki za obiaśnienie :thumbsup:

Znalazłem serwis w Krakowie więc koszta wyjdą jakieś 100zł bo paliwo muszę doliczyć.Ale zastanawiałem się czy może ktoś to zrobić kto nie zajmuje się serwisem rowerów ale zna temat planowania i posiada maszynę do tego?Myślę głośno żeby daleko nie jeździć i to zrobić.Taka maszyna ma zastosowanie tylko i wyłącznie do rowerów...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...