Skocz do zawartości

[napęd] chrupanie podczas jazdy


Wiktor234

Rekomendowane odpowiedzi

No to dalej nie trzeba szukać przyczyny. Rozkuj go (albo poproś kogoś aby to uczynił )i tak rozpięty łańcuch wsadź do butelki po nestea albo słoika. Wlej do około 1/3 pojemności naczynia benzyne ekstrakcyjną (kupisz w sklepie z farbami/castoramie itp.) I potrząsaj energicznie z 5 minut w rozne kierunki. Czynność powtarzaj aż benzyna bedzie czysta. Potem załóż spinkę na łańcuch (kupisz za około 4zł w rowerowym) i nie będziesz musiał rozkuwać go do każdego czyszczenia. Oczywiscie na koniec nasmaruj po kropelce na ogniwo. Odczekaj z parę godzin i już masz rower gotoqy do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chrobotało. Szukałem przyczyny w suporcie, kasecie, piaście. Powieszony rower i zakręcone koło chrupało - serwis piasty, wymiana konusów. Cisza przez dwa czy trzy dni i znów masakra.

 

No i się okazało - bębenek. Używałem chemii do mycia silników do czyszczenia roweru, ostrożnie i delikatnie ale jednak dostało się do bębenka, rozpuściło smar i wypłukała jego resztki woda. Wczoraj dorobiłem sobie klucz, rozebrałem bębenek. Wyczyściłem, położyłem dobry smar i poskładałem. Cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...