Skocz do zawartości

[koła/opony] koła 26" do roweru MTB


Psh3mo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam porady osób które się znają.
Chcę kupić koła na tył i przód najlepiej do 400zł ale jestem w stanie dopłacić jeśli coś niewiele droższego będzie o wiele lepsze. A teraz trochę danych co czekałoby te koła.
- droga i trochę offroad, ale nic ekstremalnego
- pod osobę ~100kg
- 26" pod v-brake
- pod wolnobieg 8

Zależałoby mi na dość dobrej wytrzymałości.
Z tego co się zdążyłem zorientować i dowiedzieć to:
- obręcze alexrims charakteryzują się sporą wytrzymałością
- dobrze by była piasta maszynowa chociaż tak naprawdę nie wiem zbytnio w praktyce czym się to róźni (celowałem w novatec)
- nyple i szprychy na zaplot 36 (tu nie mam zielonego pojecia ale w wiekszości złożonych części Cn Spoke dają, pytanie czy nie dlatego że najtańsze)

Co sądzicie o tym zestawie http://ctbike.pl/novatec-zestaw-kol-mtb-751-802-v-brake.html

Do tego mam zamiar zakupić 2 opony Continental Race King 2.2 ProTection w osobnym budżecie. 



Liczę na doradzenie mi na co najlepiej wydać. Mile widziane inne sugestie. Najchętniej już gotowe koła, albo chociaż doradzenie w którym sklepie zamówić i złożyć.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma wolnobiegu 8. Jest kaseta 8 rzędowa
 

 

Jak to nie ma ??

 

http://rower.com.pl/czesci-rowerowe/kasety-i-wolnobiegi/wolnobiegi-1-5-7-8-9-rzedowe/sunrace-wolnobieg-8v-13-32t?zenid=q95ur5qlqck89smbc2h4rk5oo6

 

Podaje pierwszy lepszy przykład z neta. 

 

A co do tematu to Psh3mo daj znać czy faktycznie chodzi ci o wolnobieg czy o kasetę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, To co wybrałeś to generalnie "entry level" jeżeli chodzi o piasty na maszynach. De facto tylna piasta jest "półmaszynowa", gdyż bębenek jest na klasycznych łożyskach kulkowych. Zaletą tej piasty jest to, że łożyska są standardowe, do kupienia wszędzie, a bębenek poddaje się dość dobrze serwisowi (smarowaniu), bez potrzeby rozkładania go.

Jeżeli chciałbyś piasty na pełnych łożyskach, to nie będzie łatwo takie coś znaleźć. Świat odchodzi od v-ek. NT-D041 i NT-D042. To najtańszy zestaw na pełnych maszynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wytlumacz mi sens montażu wolnobiegu podczas gdy są kasety 8 rzędowe

 

 

 

Nie mam zamiaru tłumaczyć, bo ja nie widzę takiego sensu żeby zakładać wolnobieg większy niż 7 rzędów , ale to nie zmienia faktu że takie istnieją. A jak istnieją to może się zdarzyć że ktoś takie "cosik" może chcieć zamontować   :) .

 

To co proponujesz jest ok , tu są trochę tańsze :

 

http://allegro.pl/kola-26-alexrims-dh19-novatec-751-802-8-9-10s-sr-i4393427055.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak o kasetę chodzi... przejęzyczenie bo chwile wcześniej czytałem o różnicach kasety i wolnobiegu i się pomyliłem. Chodzi o kasetę.

I raczej proszę o pisanie jak dla laika, bo nie ukrywam że rowerami interesuje się od 3 dni czyli od kiedy naprawiam swój rower i szukam informacji w internecie ( jako ciekawostkę dopowiem że korbę próbowałem ściągnąć za pomocą młotka, zanim doczytałem że trzeba mieć specjalny klucz :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...