Skocz do zawartości

[Manetka] Sram XX - awaria


Venomiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas zeszłotygodniowego wyjazdu w góry zaczęły się moje kłopoty z tylną manetką Sram XX. Początkowo nie chciała wrzucić największej koronki na kasecie (nie chciała nawet kliknąć po wciśnięciu). Potem problem się zaczął powiększać do tego stopnia, że w tym momencie mam do dyspozycji tylko 4 najmniejsze koronki, bo na większe nie da się wrzucić. Byłem z tym problemem w serwisie, gdzie powiedziano mi, że wyrobiła się (osłabła) sprężyna i trzeba ją wymienić. Myślę, że częste redukcje na największe koronki podczas jazdy po górzystym terenie mogły ją osłabić, ale wg mnie to dla Srama kompromitujące, że takie rzeczy dzieją się w manetkach tej klasy. Kontaktowałem się w sprawie części zamiennych z oficjalnym dystrybutorem Sram w Polsce (Harfa-harryson), gdzie powiedziano mi, że nie mają już części do tej manetki... Powiedziano mi co prawda, że mogą spróbować ją naprawić, ale niezbyt mi się to widzi, skoro sprężyna jest do wyrzucenia. Ponadto, życzą sobie za to 100 zł, co jest śmieszne (w lokalnym serwisie "walczyli" z tą manetką za darmo). Po prostu załamka, a za 2 tygodnie wyjeżdżam pośmigać w Dolomity, gdzie będę pewnie używał głównie dużych koronek. Macie jakieś pomysły? A może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż uszkodzoną manetkę XX na części (bo o ile się zorientowałem, X0 ma już inną konstrukcję)? Ewentualnie, jeśli nic nie uda się zrobić, byłbym zainteresowany kupnem tylnej manetki. Nawet niekoniecznie XX, ale np X0 czy X9.

Pozdrawiam :)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno manetkę jak i przerzutkę kupiłem jako używane na początku czerwca, natomiast problem tkwi tylko w manetce. Nie wiem jaki przebieg ma ta manetka, ale optycznie wygląda jak nowa. Co do uderzeń to owszem, jeszcze w czerwcu rower mi upadł na prawą stronę zanim zamontowałem tylny hamulec i manetka dostała, ale nie sądzę, żeby to miało na to jakiś wpływ. Zresztą problemy zaczęły się dopiero w zeszłym tygodniu.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...