Skocz do zawartości

[siodło] Specialized wygodne / długie trasy


acocieto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam najtańszego Romina: http://www.specialized.com/pl/pl/ftb/saddles/roadtriathlon-saddles/romin-evo-expert-gel

w porównaniu do siodełka Scottowego o wiele bardziej wyrozumiałe dla mojej męskości :teehee:  Nie czuć w ogóle nacisku w okolice prostaty, co doskwierało mi w poprzednim siodełku. Po dłuższej jeździe (tak do 120km) tyłek oczywiście boli ale nie mam odruchu, że muszę wstawać co 10 minut z siodła jak poprzednio. W ogóle wątpię, że zmusiłbym się do przejechania takiego dystansu na poprzednim. Wybrałem opcję najszerszą, nie mam szosówki a przy bardziej wyprostowanej pozycji lepiej ponoć mieć szersze siodełko, ale jeśli miałbym kupować do szosy pewnie zmierzył bym gdzieś sobie rozstaw kości tyłkowych :P  Wykonanie też dobre, po ponad 1600km nic się nie wytarło/przetarło/przedarło. Ogólnie jedyna wada to waga chyba coś koło 30g cięższe niż w opisie na stronie, no ale nie przesadzajmy, nie jestem Rafałem Majką żeby mi dodatkowe gramy robiły różnicę :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ja swoje dobierałem idąc tym tropem że mam dosyć wyprostowaną pozycję na rowerze więc nie napinałem się na jak najwęższe, zawsze jest to dodatkowa powierzchnia na której rozkłada się ciężar ciała co może też mieć wpływ na ból tyłka. Ale tak jak mówiłem, zauważyłem poprawę głównie w tym, że to siodełko nic mi nie gniecie, po dłuższych przejażdżkach tyłek też boli, ale mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...